امسال ۳۲ طرح تولیدی نیمه‌تمام در چهارمحال و بختیاری تکمیل می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۳۲ طرح تولیدی و صنعتی نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری می‎شود.

کاظم منزوی روز شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تکمیل این واحدها به ۱۱ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: صنایع فولاد، پتروشیمی لردگان، صنایع متالوژی آسیا، نساجی نگین، خاور سیمان پارسیان از مهمترین این طرح‌ها به شمار می‌رود.

منزوی، تامین سرمایه در گردش ۹۱۷ واحد صنعتی برای تثبیت اشتغال و افزایش ظرفیت تولید در استان را از دیگر برنامه‌های این سازمان برای سالجاری برشمرد و گفت: برای اجرای این برنامه به ۶ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری همچنین از اختصاص ۶۳۰ میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی ۲۰ واحد صنعتی در استان در سالجاری خبر داد و گفت: این اقدام در راستای افزایش ظرفیت این واحدهای صنعتی و رونق اشتغال انجام می‌گیرد.

منزوی در ادامه با اشاره به چالش‌های فراروی بخش صنعت استان، اظهار داشت: افزایش هزینه‌ها به دنبال افزایش نرخ ارز از مهمترین این مشکلات است که نیازمند بازنگری در قیمت محصولات تولیدی است.

وی خاطر نشان کرد: ناتوانی برخی واحدهای صنعتی در بازپرداخت تسهیلات بانکی که چنانچه این مشکل رفع نشود منجر به تعطیلی این واحدها می‌شود، مشکلات مربوط به کرایه‌های حمل و نقل و مشکل صادرات از دیگر چالش‌های صنعت استان است که درصدد رفع و پیگیری آن هستیم.

به گزارش ایرنا، ۹۲۳ واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری فعال است. این واحدها برای ۲۱ هزار و ۳۳۰ نفر اشتغالزایی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha