این شما و این هم فوتبالِ کرونایی به روایت تصویر

تهران- ایرنا- همزمان با شروع مجدد رقابت‌های بوندسلیگا، علاقمندان به فوتبال نسبت به زمانی که ویروس کرونا، شایع نشده بود، تغییرات زیادی را در مستطیل سبز می‌بینند.

با آغاز مجدد رقابت‌های بوندسلیگای آلمان، فوتبال‌دوستان در اقصی نقاط جهان به طور جدی، فوتبالِ کرونایی را تجربه و لمس کردند. تنها یک نیمه از پنج بازی نخست هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ آلمان گذشته و تغییرات فراوانی را نسبت به گذشته مشاهده می‌کنیم و به احتمال زیاد باید تا مدت‌ها آن را تحمل کنیم.

بدون تردید بدترین اتفاق، نبود تماشاگران و صندلی‌های خالی است که هیجان مسابقات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. نبود تماشاگران باعث شده تا صدای بازیکنان و همچنین صدای رد شدن خودرو و یا وسایل نقلیه بیرون از ورزشگاه هم شنیده شود.

روی نیمکت بازیکنان و اعضای کادر فنی با فاصله اجتماعی و با ماسک شاهد بازی هستند. کسی از جای خود تکان نمی‌خورد. بازیکنان پیش از شروع بازی برای گرم کردن، ماسک به صورت، وارد زمین شدند.

دورتموند، فرایبورگ و وولفسبورگ در نیمه نخست موفق شدند دروازه رقبا را باز کنند اما خبری از در آغوش گرفتن نبود. بازیکنان با روش‌های مختلف و تقریبا بدون هیچ تماس خاصی گل‌های خود را جشن گرفتند. بیرون از زمین هم شور و هیجانی دیده نشد.

قبل از شروع بازی تمامی توپ‌ها ضدعفونی شدند و این اتفاق بین دو نیمه هم صورت می‌گیرد. تعداد خبرنگاران و عکاسان به شدت کم شده است و مصاحبه‌های تلویزیونی نیز با پایه میکروفون‌های بلند و با رعایت فاصله زیاد بین گزارشگر و مصاحبه شونده انجام می‌شود.

اینها تنها گوشه‌ای از تغییرات فوتبال با حضور کرونا است و باید تا مدت‌ها شاهد آن بوده و به آن عادت کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =