حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از طرح‌های مقابله با کرونا

تهران - ایرنا - پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از هسته‌های فناور دارای ایده فناورانه بازار پسند با محوریت مقابله با ویروس کرونا در سراسر کشور، حمایت می‌کند.

به گزارش روز شنبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، صاحبان ایده می‌توانند در قالب هسته فناور در یکی از برنامه های حمایتی رویش و شکوفایی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شرکت کنند.

صاحبان ایده فناور با سطح آمادگی فناوری کمتر از ۳ با قابلیت ایجاد کسب وکار می توانند در برنامه حمایتی رویش و  صاحبان ایده فناوربا سطح آمادگی فناوری بیشتر از ۳ و کمتر از ۶ با قابلیت ایجاد کسب وکار می توانند در برنامه حمایتی شکوفایی شرکت کنند.

 مدت زمان فراخوان ۲۷ اردیبهشت ماه تا ۱۷ خرداد ماه می باشد. همچنین ثبت نام متقاضیان فقط به صورت آنلاین از طریق وبگاه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و منحصراً در بازه زمانی فراخوان اعلام شده انجام می شود و امکان بررسی درخواست های ایمیلی، کارتابلی و یا خارج از بازه زمانی مقرر وجود ندارد.

متقاضیان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر از این فراخوان با شماره ۴ -۸۸۲۲۰۷۰۰ داخلی ۱۶۴. ۱۵۴ تماس بگیرند.

لازم به ذکر است، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هسته فناور را  تیم کاری‌ای می داند که برای اجرای طرح فناورانه دارای قرارداد همکاری بوده و در زمان پذیرش کلیه اعضا به پارک معرفی می شوند و تعهدنامه اعضای هسته را امضا می کنند.

یادآور می شود، در این برنامه های حمایتی، منظور از طرح فناورانه، مجموعه عملیاتی است که برای دستیابی به فناوری تولید یک کالا یا خدمت باید انجام شود.
نکته مهم سطح آمادگی فناوری یا TRL (Technology Readiness Level) ایده  است زیرا سطح آمادگی فناوری ایده، نوع برنامه حمایتی شما را مشخص می کند.

سطح آمادگی مجموعه ای از معیارها به منظور ارزیابی میزان بلوغ فناوری است که امکان مقایسه بین انواع مختلف فناوری را برای یک کالا یا خدمت خاص و در محیط عملیاتی میسر می کند و  شامل ۹ مرحله می باشد. TRL به ارزیابی و مدیریت موثر دانش، ریسک و بلوغ آستانه ای فناوری های جدید می پردازد که امری مهم برای موفقیت سیستمهای توسعه ی فناوری پیشرفته است.

گفتنی است که هر ایده فقط می توانند در یکی از برنامه  های حمایتی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شرکت نمایند و از مزایای آن برنامه بهره مند شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =