پنج هزار وعده غذای گرم بین نیازمندان بیارجمند توزیع شد

شاهرود - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیارجمند گفت: پنج هزار وعده غذای گرم در راستای طرح اطعام مهدوی بین نیازمندان بخش بیارجمند شاهرود توزیع شد.

مرتضی نوروزپور روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره  به اینکه توسعه فرهنگ انفاق و احسان در جامعه ضروری است ، افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای کمک به نیازمندان است.

وی ادامه داد: امسال به علت شیوع ویروس  کرونا ، غذای گرم در سه آشپزخانه بیارجمند پخته و به درب منازل ارسال می‌شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیارجمند گفت : از نیمه ماه مبارک رمضان طرح اطعام مهدوی در سطح بخش آغازشده و بر اساس قراردادهای بهداشتی، پیش از افطار بین نیازمندان توزیع می گردد.

وی اظهارداشت : تا کنون در ۱۱ مرحله غذای گرم به همت خیران و دستگاه های اجرایی بین محرومان و آسیب دیدگان از بیماری کرونا توزیع شد.

پرداخت کمک به مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و وتربیتی به مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی و کمک به امر ازدواج مددجویان ازجمله خدماتی است که به مددجویان ارایه می شود.

تامین جهیزیه، کمک هزینه‌های درمانی، تسهیلات اشتغالزایی، ساخت و ساز مسکن و هزینه‌های تحصیلی از جمله کمک های کمیته امداد امام خمینی (ره) محسوب می شود.

پرداخت کمک به مددجویان،و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و تربیتی به مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی و کمک به امر ازدواج مددجویان ازجمله خدماتی است که به مددجویان ارایه می شود.  یکهزار ۲۰۰ خانوار با جمعیت افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ تن زیر پوشش این نهاد حمایتی در بخش بیارجمند هستند. 

شهر بیارجمند در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شاهرود قرار گرفته و تا سمنان ۳۱۰ کیلومتر فاصله دارد. این بخش ۴۰ روستا و حدود ۱۰ هزار تن جمعیت  دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =