فصل جدید پژوهشی میراث فرهنگی کرمان آغاز می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان از آغاز فصل جدید همکاری های پژوهشی این اداره کل با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور خبر داد.

فریدون فعالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیرو تفاهم صورت گرفته با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور در سال جاری پژوهش های گسترده ای در حوزه های مختلف باستانشناسی، مردم شناسی، هنرهای سنتی و صنایع دستی، زبان و گویش و مرمت آثار تاریخی انجام میگیرد.
وی با اشاره به آغاز همکاری های پژوهشی به مناسبت هفته میراث فرهنگی هفته تصریح کرد: طی سالهای گذشته پژوهشهای ارزشمندی در حوزه های یاد شده انجام گرفته که با توجه جدی وزارت میراث فرهنگی به استان کرمان این پژوهش ها در سال جاری تکمیل خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: این استان با گستره جغرافیایی خود از قابلیتهای فراوانی در حوزههای باستانشناسی، مردم شناسی و گویش برخوردار است.

وی بیان کرد: پژوهش های مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشگاه توبینگن آلمان از جمله پژوهش های ارزنده صورت گرفته در حوزه باستان شناسی جنوب کرمان است که به مدت ۶  فصل انجام گرفت.

استان کرمان دارای هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی است که جزو مقاصد گردشگری کشور محسوب می شود.

از ۲۸ اردیبهشت تا ۲ خرداد هفته میراث فرهنگی و گردشگری نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =