۹۲۰ هزار دانشجو در دوره‌های مجازی معارف شرکت کردند

تهران- ایرنا- معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: با توسعه نرم‌افزاری و افزایش ظرفیت زیرساخت‌ها اکنون هیچ مشکلی از نظر سرعت و کیفیت ارائه خدمات آموزش الکترونیک دانشگاهیان وجود ندارد و تاکنون بیش از ۹۲۰ هزار دانشجو در دوره‌های آموزش مجازی معارف شرکت کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها حجت‌الاسلام نیکزاد عیسی زاده روز شنبه افزود: با توسعه نرم افزاری و افزایش ظرفیت زیرساخت‌ها اکنون هیچ مشکلی از نظر سرعت و کیفیت ارائه خدمات در سایت آموزش مجازی دانشگاهیان وجود ندارد و دانشجویان می‌توانند با آسودگی خاطر از درس‌ها استفاده کنند.
وی گفت: با توجه به توافقاتی که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد، از اسفندماه ۹۸ استفاده از سایت آموزش مجازی دانشگاهیان مشمول اینترنت رایگان بوده و دانشجویان و اساتید برای استفاده از این سایت هزینه اینترنت پرداخت نخواهند کرد.
معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها افزود: تیم پشتیبانی در طول تمام ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخ به سوالات و درخواست‌های دانشجویان و اساتید هستند و دانشجویان به جای تماس‌های تلفنی، سوالات و ابهامات خود از بخش درخواست، ارسال کنند.
عیسی زاده با تاکید بر اینکه صدور گواهی نامه و آزمون نهایی متوقف شده است، تصریح کرد: آنچه در این روزها مهم است گذراندن درس ها است که همچنان در حال انجام است. همچنین از آنجا که ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکنون در خصوص زمان و نحوه بازگشایی دانشگاه ها اعلام نظر نکرده است، انجام آزمون نهایی و صدور گواهی نامه در این موقعیت امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: تعداد زیادی از اساتید معارف برای مشارکت در روند آموزش مجازی دروس معارف دانشجویان ابراز تمایل کردند. بنابراین در روزهای آینده پس از اعلام زمان بازگشایی دانشگاه ها توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، حضور استادان معارف در سایت محقق می شود.
عیسی‌زاده در خصوص راه اندازی سامانه اعتبار سنجی از آموزش‌های مجازی اعلام کرد: با کمک شرکت های دانش بنیان و تیم فن‌آوری مرکز آموزش مجازی، سامانه‌ای برای اعتبار سنجی فعالیت‌های آموزشی دانشجویان طراحی شد تا دانشجویانی که قوانین آموزشی رعایت نمی‌کنند و مرتکب تخلف آموزشی می‌شوند اعتبار آموزش آنها پایین و کم ارزیابی شود. 
وی با بیان اینکه تاکنون صدها گواهی نامه‌ای که مرتکب تخلف آموزشی شده بودند شناسایی و باطل شده است، یادآور شد: در صورتی که متخلفان تخلفات آموزشی خود را ادامه دهند، از طریق مراجع انضباطی دانشگاه ها با آنها برخورد خواهد شد.
معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها درباره درخواست دانشجویان مبنی بر عدم تعویق آزمون نهایی گفت: هم اکنون همه دانشگاه ها در حال گذراندن کلاس های مجازی هستند و هیچ سایتی آزمون برگزار نمی‌کند. ولی با توجه به تخلف عده‌ای از دانشجویان، برگزاری آزمون‌ها  به زمان بازگشایی دانشگاه‌ها و حضور استادان معارف در کنار فرآیند آموزشی دانشجویان موکول شد.
وی توصیه کرد: دانشجویان با برداشتن یادداشت از محتوای کلاس‌های مجازی و خلاصه درس‌ها در زمان آزمون نهایی، مشکل فراموشی را حل و این آزمون را با موفقیت بگذرانند.
معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه آنچه در آموزش های مجازی ارائه می شود به صورت فایل‌های خلاصه نیز در اختیار دانشجو قرار گرفته است، افزود: این موضوع سبب می شود تا دانشجویان هر زمان که بخواهند، خلاصه درس ها را مرور کرده و در آزمون نهایی مشکلی ایجاد نشود.
عیسی‌زاده درباره اینکه بعضی از اساتید به دانشجویان اعلام می‌کنند که هرچه سریعتر گواهی نامه‌های خود را تحویل دهند، یادآور شد: از اساتید تقاضا داریم با توجه به فرصت کافی‌ تا پایان ترم، برای دریافت گواهی نامه مهلت بیشتری به دانشجویان داده شود.
معاون آموزشی نهاد درباره اینکه بعضی از اساتید نمره‌ای کمتر از آنچه در بخشنامه آمده برای دانشجویان در نظر می‌گیرند در حالی که دانشجویان تاکنون جلسات زیادی را گذرانده‌اند گفت: آنچه در بخشنامه اعلام شده به عنوان چهارچوب کلی تقسیم نمره به آموزش‌های مجازی و نمره آزمون کتبی و فعالیت‌هایی است که استاد انجام می‌دهد. البته اگر دانشجویی قبل از اعلام نظر استاد یا گروه معارف دانشگاه درس‌هایی را گذرانده باشد بدون تردید از طرف استاد و گروه معارف در دانشگاه انعطاف لازم در خصوص آنها اعمال خواهد شد تا تکلیف مضاعف به دانشجویان تحمیل نشود.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان هرچه سریعتر برای گذراندن درس های مجازی به سامانه مراجعه کنند و گذراندن دروس را به روزها و هفته‌های آخر موکول نکنند. زیرا با تراکم مراجعات و ترافیک سنگین ممکن است دچار مشکل شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =