روابط عمومی‌های برتر استان کرمان در مقابله با کرونا ویروس تقدیر شدند

کرمان - ایرنا - در آیین بزرگداشت ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی، از روابط عمومی‌های برتر استان در تولید محتوا در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، مشاور استاندار در امور رسانه و رابط عمومی در این همایش گفت: روابط عمومی ها امروزه بیشتر درگیر ابزار و فناوری شده و از تولید محتوای جامع و متنوع غفلت کرده اند که باید با برنامه ریزی سالیانه و نگاه تبیینی و حل گرایانه این نقیصه جبران شود.

عباس تقی زاده ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و هفته روابط عمومی افزود: از اوایل اسفندماه و همزمان با شیوع ویروس کرونا، روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان و تمامی ارگان ها بویژه دانشگاه علوم پزشکی، فعالیت زیادی در زمینه اطلاع رسانی درباره این بیماری و ارتقا آگاهی مردم انجام دادند.
وی با اشاره به شوک ناشی از شیوع ویروس کرونا در مردم و رسانه ها تصریح کرد: از سوم اسفندماه روابط عمومی ها به دلیل شیوع کرونا دچار تغییراتی شدند و برخی با فرورفتن در شوک ناشی از شیوع این ویروس، تماشاچی شدند، برخی تولید محتوا کردند و برخی از محتواهای دیگران استفاده کردند.
مشاور استاندار در امور رسانه و رابط عمومی با اشاره به تبعات مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از شیوع کرونا در جامعه، اظهار داشت: ویروس کرونا و تبعات مختلف آن نشان داد روابط عمومی ها باید در مواقع بحرانی ابتدا شرایط خود را مدیریت و در نهایت سازمان را یاری کنند.
تقی زاده با انتقاد از فقدان نگاه دراز مدت در ادارات دولتی نسبت به روابط عمومی، بیان کرد: روابط عمومی ها می توانند با نگاه تبیین گرایانه و داشتن برنامه سالیانه، توسعه ارتباطات درون و برون سازمانی، مسائل پیش روی سازمان ها را شناسایی و برای حل آن ها تلاش کنند تا به بحران تبدیل نشود.
وی افزود: روابط عمومی ها بیشتر درگیر ابزار و فناوری شده اند ولی باید بیشتر به تولید محتوا بپردازند و با توجه به لزوم گسترش شفافیت در راستای حقوق شهروندی، روابط عمومی ها باید اطلاعات مورد نیاز مردم و جامعه را منتشر کنند.
مشاور استاندار در امور رسانه و رابط عمومی، راه حل بسیاری از مسائل را در روابط عمومی ها دانست و افزود: تا زمانی که از مجموعه روابط عمومی دستگاه های دولتی، صدای واحدی به گوش نرسد نمی توانیم دولت را کمک کنیم.

تقی زاده با اشاره به روند انتخاب روابط عمومی های برتر دستگاه های اجرایی استان ، افزود: باتوجه به درگیر شدن روابط عمومی ها با موضوع کرونا، از آنها خواستیم فعالیت حوزه متبوع خود را با محوریت مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا، به روابط عمومی استانداری ارسال کنند که در نهایت آثار ارسالی در سه دسته برتر، خیلی خوب و خوب قرار گرفتند و امروز از آن ها تقدیر می شود.
عباس تقی زاده با ارائه گزارشی از مقاله علمی ارتباط سواد رسانه ای با سواد سلامت تصریح کرد: هر چه سواد رسانه ای افراد بیشتر باشد سواد سلامت آن ها نیز بالاتر است.
 
 رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان نیز در این جلسه با تقدیر از فعالیت اصحاب رسانه و روابط عمومی های استان کرمان درباره مدیریت مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: با همکاری و تلاش اصحاب رسانه و روابط عمومی ها توانستیم استان کرمان را جزو پنج استان برتر کشوردر حوزه مدیریت کرونا قرار دهیم.
 ارسلان اسکندری افزود: روابط عمومی ها در دستگاه های اجرایی منتظر خبر هستند ولی خودشان باید خبر را بیابند و آن را منتشر کنند.
وی تصریح کرد: ماهیت کار روابط عمومی سزاوار افراد دارای اعتماد به نفس است.
  رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانبه پدر و مادرها توصیه کرد در بچگی به فرزندان خود اعتماد کنند تا در بزرگسالی آمادگی و اعتماد لازم برای پذیرش مسئولیت ها را داشته باشند.
همچنین در این جلسه یاد و خاطره مرحوم حمید هرندی از چهره های شاخص رسانه و روابط عمومی و فعال مدنی و محیط زیست که در سال ۹۸ به دیار باقی شتافت با حضور فرزند ایشان، گرامی داشته شد. 
براساس این گزارش، در اولین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان از روابط عمومی سازمان ها و ادارات استان شامل پیام نور، هلال احمر، ورزش و جوانان، راه آهن، شرکت توزیع برق شمال، راهداری، دامپزشکی و شهرداری کرمان به عنوان روابط عمومی برتر تقدیر شد. همچنین روابط عمومی ادارات و سازمان های استان شامل ارتباطات و فناوری اطلاعات، پست، آموزش و پرورش، صدا و سیما، دادگستری، آب و فاضلاب، تأمین اجتماعی و هایتک به عنوان روابط عمومی های دارای عملکرد خیلی خوب معرفی شدند. 
در این جلسه همچنین از روابط عمومی سازمان ها و ادارات استان شامل ثبت احوال، بانک کشاورزی، برق منطقه ای، فرهنگ و ارشاد اسلامی، منابع طبیعی و آبخیزداری، شرکت توزیع برق جنوب، شرکت پخش فرآورده های نفتی، صنعت، معدن و تجارت، حج و زیارت، بانک صادرات، تعزیرات حکومتی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان روابط عمومی های دارای عملکرد خوب تقدیر شد.
براساس این گزارش، در این جلسه از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و شرکت توزیع برق جنوب که در سال ۹۸ در حوزه اجرایی وزارتخانه های مربوطه حائز رتبه برتر شدند تقدیر شد و به روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان برای تلاش در زمینه معرفی کالاهای ایرانی لوح سپاس اهدا گردید.
تقدیر از محمد ثمری مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و سخنگوی دانشگاه از دیگر برنامه های روز روابط عمومی در استانداری کرمان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha