همدان به دستگاه اکو «مری» مجهز شد

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: این دانشگاه به دستگاه «اکو» سه بعدی مری مجهز شد و عید سعید فطر از آن با حضور استاندار همدان رونمایی می‌شود.

رشید حیدری مقدم روز شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی دانشگاه علوم پزشکی در حوزه آموزش و درمان مجهز شدن به دستگاه اکو سه بعدی مری بود که این دستگاه با ارز دولتی خریداری و هم اینک در حال نصب است.

وی با بیان اینکه هزینه خرید این دستگاه با ارز دولتی ۲ میلیارد تومان بوده است توضیح داد: اکوهای ۲ بعدی دو طرف را نشان می‌دهند اما این دستگاه از هر سه طرف با تمامی جزئیات کمترین مشکل قلب را نشان می‌دهد.

حیدری مقدم گفت: مهمترین دغدغه علوم پزشکی تعطیلات عید فطر امسال است چرا که اگر نتوانیم سیل ورود مسافران خوزستانی به همدان را کنترل کنیم به طور حتم با مشکل جدی مواجه می‌شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان نیز بیان کرد: پس از دستور استاندار همدان در جلسه گذشته ستاد مقابله با کرونا، بستر سازی رسانه ای و جلسات هماهنگی با روسای مختلف آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانسی پیرامون زمینه سازی برای بازگشایی مدارس برگزار شد.

محمد پورداوود اضافه کرد: در ۲ روز گذشته گند زدایی و ضدعفونی مدارس صورت گرفت و این روند همچنان ادامه دارد همچنین شماری از نیروها به صورت میدانی در شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش حضور یافتند.

وی افزود: برای رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به بررسی وضعیت سرویس‌های بهداشتی مدارس و دیگر مکان‌ها شد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان اظهار داشت: ۵۰ هزار عدد ماسک از سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خریداری و در اختیار  شهرستان ها با رویکرد مدارس واقع در مناطق کمتر توسعه یافته قرار گرفته است علاوه بر این ۲ میلیارد تومان هم پیشتر در اختیار شهرستانها برای خرید وسایل مورد نیاز قرار گرفت.

پورداوود اظهار داشت: طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته به طور میانگین پنج درصد دانش‌آموزان ساکن در مراکز شهری و برخوردار، ۱۵ درصد در مدارس حاشیه شهر و کم برخوردار و ۲ درصد دانش‌آموزان در مدارس خاص حضور یافتند.

وی بیان کرد: البته این آمار در برخی مناطق مثل قهاوند و خزل نهاوند تا ۲۵ درصد نیز رسیده‌است همچنین ۱۰۰ درصد کادر آموزشی، مدیر و معلم در مدارس حضور دارند.

به گفته کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور تا ۲۶ اردیبهشت به ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسیده که ۶ هزار و ۹۰۲ نفر جان باختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha