۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83789007
۱ نفر

برچسب‌ها

برچسب‌زنی به محکومان مالی باید برچیده شود

تبریز-ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان‌شرقی گفت: برچسب‌زنی به محکومان مالی و جرایم غیرعمد باید در سطح جامعه برچیده شود.

بابک محبوب علیلو روز شنبه در جمع اعضای ستاد دیه و مسئولان برگزاری جشن گلریزان، پرهیز از برچسب زنی مجرمانه به اشخاصی که صرفا" به دلیل محکومیت مالی و جرایم غیرعمد به زندان افتاده اند را لازم و ضروری دانست و بر لزوم فراهم کردن زمینه بازگشت سایر مجرمین به زندگی شرافتمند تاکید کرد.

وی از صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی درخواست کرد تا توجه ویژه ای در به کارگیری زندانیان آزاد شده از زندان داشته باشند تا بدین ترتیب زمینه های جامعه پذیری این افراد فراهم شود.

محبوب علیلو اظهار داشت: به طور مستمر وضعیت زندانیان مالی و جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی در کارگروه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها مورد رصد و بررسی قرار گرفته و در حد امکان برای حل و فصل موضوع و آزادی آنها به نحوی که در عین حال حقوق محکوم لهم نیز حفظ شود، اقدام می شود.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین و متنفذین برای صلح و سازش طرفین در پرونده های قابل مصالحه تاکید و اضافه کرد: با توجه به اهمیت کارآفرینی و اشتغال زایی، حمایت دستگاه قضایی از واحدهای تولیدی و صنعتی را در واقع حمایت از تولید و اشتغال می دانیم.

محبوب علیلو یادآوری کرد: باید توجه داشت هر فردی که در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغول به کار می شود، در خقیقت از ابتلای چندین نفر به آسیب های اجتماعی و ارتکاب به جرایم پیشگیری می شود.

وی اعلام شعار سال ۹۹ و شعار سال های گذشته از سوی مقام رهبری با مضمون مسائل اقتصادی را نشانگر اهمیت تولید و اشتغال در کشور دانست و افزود: تشکیلات قضایی آذربایجان شرقی از حمایت واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع در راستای جهش تولید دریغ نمی کند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز همکاری واحدهای تولیدی و صنعتی در تعطیلات ایام کرونایی را از نمونه های بارز همکاری صاحبان صنوف مختلف با مجموعه مدیریتی و تشکیلات قضایی استان برشمرد و  ادامه داد: صاحبان صنوف مختلف در مقام خیرین با ستاد دیه استان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد همکاری تنگاتنگ داشته و دارند.

محبوب علیلو کاهش جمعیت کیفری زندان ها را از جمله سیاست های کلان قوه قضائیه و دادگستری کل استان اعلام کرد و گفت: زندانیان جرایم غیرعمد جزو زندانیانی هستند که نیازمند کمک و مساعدت مالی دیگران می باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =