۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83788925
۱۰ نفر

برچسب‌ها

سلطان عمان خواستار حل اختلاف کشورهای خلیج فارس شد

تهران - ایرنا - هیثم بن طارق سلطان عمان با ارسال نامه‌ای به امیر کویت خواستار ادامه تلاش ها برای حل اختلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس شد.

رسانه‌های عمان روز شنبه گزارش دادند که این نامه روز گذشته توسط یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان تسلیم مقامات کویت شد. 

یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان روز گذشته به کویت سفر کرد و در قصر السیف این کشور مورد استقبال صباح خالد الصباح نخست وزیر و احمد الناصر وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت. 

در این دیدار روابط خوب دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر همکاری در موضوعات مشترک مورد علاقه دو طرف تاکید شد. 

روزنامه القبس کویت به نقل از یک منبع آگاه که نام آن بیان نشده است، در این باره نوشت: روابط دو جانبه و تلاش های انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود. 

منبع یاد شده با توجه به محتوای نامه پادشاه عمان اظهار داشت که در این نامه هیثم بن طارق خواستار برقراری ارتباط و همکاری کشورهای خلیج فارس همانند گذشته شد به ویژه اینکه اکنون تلاشهای بیشتری برای غلبه بر چالشهای سیاسی و اقتصادی پیش روی منطقه نیار است. 

درباره تلاشهای انجام شده برای برقراری صلح و آشتی بین کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز اظهار داشت: کویت برای برطرف شدن اختلافها و اتحاد کشورهای حاشیه خلیج فارس از هیچ کوششی فروگذار نبوده است و تا زمان برطرف شدن اختلافها این تلاشها متوقف نخواهد شد.   

کویت از ژوئن سال ۲۰۱۷ پس از محاصره زمینی، دریایی و هوایی قطر از سوی کشورهای عربستان، امارات و بحرین اعلام کرد که برای حل این بحران میانجیگری و تلاش خواهد کرد. 

کشورهای عربستان، امارات ، بحرین و مصر از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ ( ۱۵ خرداد ۹۶) با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم کلیه روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.

کشورهای تحریم کننده، ۱۳ شرط برای از سرگیری روابط با قطر تعیین کردند اما دوحه با بیان اینکه تحریم کنندگان هیچ دلیل قانع کننده برای اثبات ادعاهای خود در اختیار ندارند، تاکید دارد که این شروط در تناقض آشکار با حق حاکمیت این کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha