دسترسی به منطقه نمونه گردشگری ارغوان ایلام تسهیل می شود

ایلام - ایرنا - مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام از آغاز بهسازی و آسفالت مسیر تفریحی ارغوان شهر ایلام با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: دسترسی به این منطقه نمونه گردشگری تسهیل می شود.

علی اصغر کاظمی روز شنبه در بازدید از منطقه تفریحی، گردشگری ارغوان شهر ایلام اظهار داشت: توجه به زیرساخت گردشگری در راستای ایجاد نشاط اجتماعی ضروری است و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این مکان به عنوان مجتمع گردشگری مناسب، فضایی برای تفریح و گردشگری مردم استان فراهم می‌کند.

وی افزود: جاده دره ارغوان در گذشته تنها راه دسترسی مرکز استان به شهرستان‌های چرداول و سیروان بوده که با حفاری تونل آزادی این جاده صرفا برای دسترسی روستاهای بالا دست بخش میشخاص و همچنین به عنوان یک جاده تفریحی با توجه به جاذبه‌های طبیعی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آسفالت این منطقه تفریحی، گردشگری یادآور شد: طول پروژه اجرایی هشت کیلومتر با عرض ۹ متر است که عملیات اجرایی خاکبرداری، خاکریزی و احداث پل‌ها و زیر سازی آن تکمیل و هم اکنون آسفالت پنج این کیلومتر مسیر آغاز شده است.

کاظمی از مردم شهرستان ایلام خواست تا اتمام اجرای آسفالت این منطقه از تردد غیر ضروری در این مسیر خودداری کنند.

دره ارغوان یک دره با صخره‌های بزرگ سنگی است که درختانی با شکوفه‌های ارغوانی به ویژه در سمت راست جاده ورودی به دره آنچنان جلال و زیبایی به آن داده است که تصویری زیبا و باشکوه در پیش چشمانت می‌گشاید.

این منطقه تفریحی، گردشگری یکی از مناطق حفاظت شده در استان ایلام است که درختان ارغوانی آن در محدوده ۱۶۰ هکتار از این دره رویش دارند.

این دره زیبا مملو از درختانی با شکوفه‌ها و برگهای ارغوانی است که در میان درخت های بلوط و زالزالک به گونه بسیار حیرت آوری چشم را خیره می‌کند.

مجموعه فرهنگی تفریحی ارغوان در پنج کیلومتری مرکز شهر ایلام شامل مکان‌های ورزشی، فرهنگی، بوستان جنگلی، شهربازی، چهار باغ، بلوار ورودی و آثار تاریخی گردشگری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =