روسیه: مخالفان برجام غیرمنطقی رفتار می کنند

مسکو - ایرنا - نماینده دائم روسیه درسازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد: مخالفان معامله هسته‌ای با ایران (برجام) در مورد این توافق غیرمنطقی رفتار می‌کنند.

میخاییل اولیانوف روز شنبه در توییتی نوشت: مخالفان برجام ناتوان و حتی گستاخانه رفتار می کنند. در ابتدا 2 - 3 مورد به اصطلاح استدلال و شعار بیان می کنند اما وقتی این استدلال‌ها و شعارها به جایی نمی‌رسد بی دلیل به توهین به طرف مقابل روی می‌آورند که جای تعجب هم ندارد.

آمریکا نمی‌تواند مانند عضوی از برجام عمل کند 

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در توییت دیگری در پاسخ به توییت کاربری که مدعی شده بود آمریکا می تواند به عنوان عضو برجام اقدام و از چنین حقوقی برخوردار است، خاطرنشان کرد که واشنگتن نمی‌تواند به عنوان شرکت کننده در برجام اقدام کند زیرا که از این توافق بین المللی خارج شده است. 

وی خاطرنشان کرد که یک رای دادگاه بین المللی سازمان ملل در سال 1971 در مورد پرونده ای مربوط به کشور نامیبیا صادر شده بود رایی جامع است و در مورد ایران نیز صدق می‌کند. 

اولیانوف افزود: ادعای مخالف این رای دادگاه غیرمنطقی است و پیروان این ایده (در مورد ایران) برای خود و کشورشان ارزش قائل نیستند. 

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین روز جمعه با استناد به یک سند قضایی دادگاه بین‌المللی وابسته به سازمان ملل مورخه سال 1971 تصریح کرده بود طرفی که از تعهدات خود صرف نظر می‌کند یا آن را اجرا نمی‌کند حقوقی ندارد که بتوان آن را به رسمیت شناخت.

اولیانوف نتیجه گیری کرد: آمریکا اصرار دارد که موقعیت عضو برجام را حفظ کرده است و این خیالپردازی بیش نیست.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی برخلاف اظهارات گذشته خود، برگرفته از توطئه‌پردازان اندیشکده تروریستی و صهیونیستی بنیاد دفاع از دموکراسی مدعی شد آمریکا مشارکت‌کننده قطعنامه ۲۲۳۱ است و بر اساس بند ۱۱ آن می‌تواند خواستار تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران شود.
روسیه، چین، برخی کشورهای اروپایی و ایران تاکید کرده‌اند این یک برداشت نادرست از قطعنامه است و آمریکا در هجدهم اردیبهشت سال ۱۳۹۸ به صراحت اعلام کرد به مشارکت خود در برجام خاتمه داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =