۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83788877
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه بازگشایی مدارس فقط برای رفع اشکال درسی دانش آموزان است گفت: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز شنبه در حاشیه بازدید از مدارس شهر کرمان افزود: بازگشایی مدارس استان کرمان از امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹ مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا انجام شده و این بازگشایی فقط برای رفع اشکال دانش آموزان بوده و تدریسی صورت نمی‌گیرد.

وی اظهار داشت: دانش آموزانی که از پوشش تلویزیون و طرح شاد برای آموزش تحصیلی خود استفاده می کنند، نیاز به حضورشان در مدارس نیست اما می‌توانند برای رفع اشکال و مشورت با معلمان در مدرسه حضور یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: در بازگشایی مدارس، تجمع دانش آموزی را نخواهیم داشت چون با احتمال خطر شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم.  

اسکندری نسب با بیان اینکه تمام مدارس استان کرمان قبل از بازگشایی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی ضدعفونی شده اند گفت: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اسفند ماه سال گذشته  ۳۶ میلیارد ریال به عنوان سرانه بهداشتی به حساب بانکی مدارس واریز شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارائه فرم‌های خوداظهاری سلامت علاوه بر معلمان برای مدیران و نیروهای خدماتی مدارس هم الزامی است و افرادی که بیماری زمینه‌ای قلب و عروق، سرطان، دیابت و موارد دیگر دارند می توانند به محل کار نروند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امتحان نهایی پایه دوازدهم دانش آموزان به صورت حضوری و از ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
اسکندری نسب افزود: در پایه نهم هم چون هدایت تحصیلی و انتخاب رشته مطرح است آزمون به صورت حضوری برگزار می شود اما در سایر پایه ها تصمیم گیری با شورای مدرسه است که ارزیابی به چه شیوه ای انجام شود.

وی در پایان از فداکاری و ایثارگری تمامی معلمان استان که جلوه های ویژه معلمی را در شرایط تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا در کشور به نمایش گذاشتند تقدیر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha