دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان: مبارزه قاطعانه با طالبان خواست ملت ماست

قم - ایرنا - دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان با تروریستی خواندن گروه طالبان، گفت: مبارزه قاطعانه دولت و نیروهای دفاعی افغانستان با طالبان خواسته مردم این کشور است.

"محمدحسن جعفری" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: حزب متبوع خود خواهان متوقف شدن رهایی زندانیان گروه تروریستی طالبان از سوی دولت افغانستان است.

جعفری با بیان اینکه آمریکا سناریوی توجیهی برای حمله طالبان نسازد، بیان داشت: حمله تروریستی به شفاخانه صد تختخوابی دشت برچی کابل و حمله انتحاری در مراسم تشیع جنازه در ولایت ننگرهار کار گروه طالبان است.

سه مهاجم مسلح بامداد ۲۳ اردیبهشت ماه جاری به بیمارستان دشت برچی کابل حمله کردند و پس از چهار و نیم ساعت درگیری با نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

در نتیجه این حمله ۱۳ نفر کشته و ۱۵ تَن دیگر زخمی شدند که زنان، نوزادان و کودکان نیز در میان آنان بودند.

همچنین در نتیجه یک حمله انتحاری در همان روز به یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار ۲۴ تَن کشته و ۶۸ تَن دیگر زخمی شدند.

وی افزود: حزب رفاه ملی مداخله و طرفداری خلیل زاد نماینده آمریکا از گروه تروریستی طالبان را بی جا، دور از واقعیت و غیر منطقی می‌داند.

جعفری ادامه داد: دولت افغانستان و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور قاطعانه با گروه تروریستی طالبان مبارزه کنند، چرا که این خواسته مردم افغانستان می‌باشد.

وی با اذعان به اینکه آمریکا با آوردن طالبان به پروسه صلح و بها دادن به این گروه خواستار دوام یافتن منازعه افغانستان است، گفت: آمریکا می‌خواهد افغانستان یک حکومت ضعیف و ناتوان داشته باشد که همواره محتاج و نیازمند و متکی باقی بماند، و هم خواسته و تقاضای پاکستان برآورده شود.

دبیر مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان همچنین ضمن توصیه به دولتمردان آمریکا، بیان کرد: بهتر است دولت آمریکا به جای مداخله در امور افغانستان و کشورهای منطقه، به درمان و مداوای مردم خویش در مقابله با ویروس کرونا بپردازد و این طریق از مرگ و میر ده ها هزار آمریکایی که در معرض ابتلا به کرونا هستند نیز جلوگیری کند. /

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha