۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83788814
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمربی کاراته روسیه: امیدوارم المپیک برگزار شود

تهران- ایرنا- سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته روسیه پس از بازگشت به کشورمان، گفت: امیدوارم المپیک توکیو برگزار شده تا قهرمانان کاراته جهان شانس حضور در این رویداد بزرگ را از دست ندهند.

«حسین روحانی» که پس از سه ماه حضور اجباری در کشور استونی به ایران بازگشته است در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: پس از شرکت در مسابقات اتریش و زمانی‌که به روسیه بازمی‌گشتیم از حضورم در این کشور ممانعت شد. در واقع آن زمان افراد پنج کشور که بیشترین آمار مبتلا شدن به کرونا را داشتند، اجازه ورود به روسیه را پیدا نمی‌کردند.

وی افزود: هرچقدر از سوی فدراسیون کاراته روسیه تلاش شد که این مشکل برطرف شود، اما موافقتی صورت نگرفت و به استونی رفتم تا با بهبود شرایط به روسیه بازگردم.

قهرمان سابق جهان ادامه داد: وضعیت ویروس کرونا هم که مشخص نیست و مدت زمانی که می توانستم در اروپا اقامت کنم، در آستانه پایان بود و به همین دلیل به ایران بازگشتم.

روحانی گفت: اکنون منتظر این هستم تا کشور روسیه مرزهای خود را باز کند تا بتوانم برگردم. در حال حاضر از طریق فضای مجاری به ملی‌پوشان کاراته این کشور در ارتباط هستم.

وی در خصوص اینکه چرا ملی‌پوشان کاراته روسیه نتواسنته‌اند به سهمیه المپیک توکیو برسند، توضیح داد: از ابتدا هم آنان شانسی برای گرفتن سهمیه از طریق رنکینگ سیستم نداشتند. تمام هدف ما کسب سهمیه در آخرین رقابت گزینشی پاریس بود که این رویداد هم به دلیل کرونا لغو شد. منتظر هستیم تا شرایط بهبود یافته و زمان این مسابقات اعلام شود.

وی گفت: امیدوارم المپیک توکیو برگزار شود. کاراته برای اولین مرتبه در بزرگترین رویداد ورزشی جهان حضور دارد و حیف است که شانس هنرنمایی در المپیک برای قهرمانان این رشته از دست برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =