بیکاران کرونا منتظر تخصیص اعتبار بیمه بیکاری

تهران- ایرنا- با گذشت دو ماه از راه‌اندازی سامانه بیمه بیکاری کرونا و ارائه لیست مشمولان دریافت بیمه بیکاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون، اعتباری در این خصوص اختصاص نیافته و کارگران بیکار منتظر دریافت مستمری هستند.

با شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر کسب و کارها در کشور که موجب تعطیلی برخی بنگاه‌ها و به تبع آن بیکاری بسیاری از نیروهای کار شد، دولت اعلام کرد که پنج هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داده است و مقرر شد با واریز آن به حساب صندوق مقرری بیکارشدگان مشمول قانون کار، واریز شود.

با این مصوبه دولت، وزارت تعاون،‌ کار و رفاه ا جتماعی در اواخر اسفندماه سال گذشته سامانه بیمه بیکاری به نشانی  bimebikari.mcls.gov.ir را طراحی کرد تا کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ بیکار شده‌اند شناسایی و به مدت سه ماه از این بیمه بهره‌مند شوند.

مدیرکل اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا پایان فروردین ماه لیست ۵۹۹ هزار و ۳۳۱ نفر از مشمولان دریافت بیمه بیکاری را به سازمان تامین اجتماعی ارسال کرده است.

«مسعود بابایی» گفت: براساس اعلام مسوولان تامین اجتماعی تا کنون اعتبار در نظر گرفته شده برای این منظور پرداخت نشده است.

وی افزود: منتظر تخصیص اعتبار هستیم و به محض اینکه مبلغ به حساب صندوق بیمه بیکاری واریز شود، پرداخت‌ها را شروع می‌کنیم.

براساس این گزارش، مبنای پرداخت بیمه بیکاری تا پایان فروردین ماه ۹۹ بوده و تمدید حق بیمه به صلاحدید کارگروه متمرکز بر شرایط کرونایی کشور بستگی دارد. 

همچنین مشاغل پرخطر تا پایان اردیبهشت بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و مشاغل کم خطر که به دستور رییس جمهوری باید فعالیت خود را آغاز کنند فعلا تصمیم بر این است که تا پایان فروردین ماه بیمه بیکاری دریافت کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار اقتصاد