۶ کیلومتر از جاده مهران - دهلران ایمن سازی می شود

ایلام- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از آغاز بهسازی و مرمت ۶ کیلومتر از جاده مهران - دهلران خبر داد.

محمدرضا رضایی روز شنبه گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه در جاده مهران - دهلران و مهران - صالح آباد به منظور بالا بردن ضریب ایمنی راه‌ها و سهولت در تردد و همچنین دسترسی کاربران جاده‌ای به اماکن و اراضی طرفین جاده در دستور این اداره کل قرار گرفته است.

وی اعتبار هزینه شده در اجرای این پروژه را ۵۰ میلیارد یال عنوان کرد و افزود: عملیات خاکی پروژه بصورت امانی و توسط اکیپ‌های راهداری شهرستان مهران انجام و عملیات تعریض پل‌ها و اجرای عملیات تکمیلی لایه‌های روسازی توسط پیمانکار اجرایی می شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام با بیان اینکه سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر جاده در حوزه استحفاظی این استان وجود دارد، یادآور شد: امسال نقاط مستعد بروز حوادث جاده ای و تصادف در قالب فعالیت های امانی راهداری و پیمانی ایمن سازی خواهد شد.

رضایی، انجام روکش آسفالت، لکه‌گیری، خط کشی، شانه سازی، ایمن سازی حاشیه راه، نصب تابلوی اخطار و اجرای روشنایی در گردنه‌ها در نقاط مختلف راه‌های این استان را از مهمترین اقدامات این اداره کل دانست و گفت: سال گذشته نقاط حادثه‌خیز متعددی در سطح استان شناسایی شد که برخی از آنها بازسازی، اصلاح و برخی نیز تا پایان سال جاری ایمن سازی می‌شود.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

توپوگرافی خشن، وجود ناهمواری و پستی و بلندی فراوان در کنار کوهستانی بودن بخش عمده‌ای از ایلام باعث شده است این استان در مقایسه با دیگر مناطق کشور حتی استان‌های همسایه از حیث راه از کم توسعه‌ترین مناطق باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =