درخواست بازگشایی مهدهای کودک به سازمان بهزیستی اعلام شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: درخواست بازگشایی مهدهای کودک به سازمان بهزیستی و ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شد.

حمیدرضا پوریوسف روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مهدهای کودک موجب خسارات فراوان در این بخش شده و لغو قرارداد شماری از والدین با این مراکز لطمات بیشتری را متوجه شاغلان این بخش کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این با توجه به فعالیت ادارات و حضور مادران و پدران شاغل در محل کار، ادامه تعطیلی مهدهای کودک برای بسیاری از این والدین مشکل آفرین شده و تقاضا برای بازگشایی این مراکز افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی بدون اشاره به درصد لغو قرارداد والدین با مهدهای کودک استان گفت: ثبت نام از کارکنان هزار و ۳۰۰ مهد کودک این استان به منظور معرفی برای بهره‌مندی از بیمه بیکاری انجام شده و تاکنون بیش از هفت هزار نفر از کارکنان مهدهای کودک خراسان رضوی در این سامانه ثبت نام شده‌اند.

وی با بیان اینکه انتظار همراهی و همکاری بیشتری از سوی والدین با این مراکز داشتیم افزود: برخی حمایت‌ها از جمله پرداخت تسهیلات به مدیران مهدهای کودک از سوی سازمان بهزیستی اعلام شده اما همچنان نیازمند توجه و حمایت والدین هستیم.

حدود هزار و ۳۰۰ مهد کودک با هشت هزار مربی در خراسان رضوی، نگهداری از ۸۵ هزار کودک را بر عهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =