رویدادهای خبری گلستان در هفته‌ای که گذشت

گرگان - ایرنا - اتمام نوسازی ۹۰ درصد از خانه‌های مناطق سیل‌زده گلستان، مراجعه ۲۰ بیمار کرونایی بهبود یافته برای اهدا پلاسما، تولید ۷ هزار و ۵۰۰ تن صیفی‌جات در گنبد و دستگیری اعضای باند خرید و فروش نوزاد در گرگان از جمله رویدادهای خبری گلستان در هفته گذشته بود.

مدیرکل انتقال خون گلستان گفت که با آغاز فرآیند پلاسماگیری از بهبودیافتگان کرونا در استان تاکنون ۲۰ نفر برای اهدای پلاسمای خود به انتقال خون مراجعه کردند.

صادق بنی‌عقیل اظهار داشت: اسامی واجدان شرایط از سوی دانشگاه علوم پزشکی به انتقال خون ارسال شده و چشم انتظار همراهی بیشتر هم استانی ها بهبود یافته برای مشارکت در این طرح هستیم.

**

هادی حق شناس استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه‌های مرتبط با کاهش آسیب‌های اجتماعی بعد از وقفه ناشی از شیوع کرونا گفت: پارسال ۷۰ میلیارد ریال اعتبار کاهش این آسیب‌ها در اختیار دستگاه های اجرایی مرتبط قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز  گفت: گلستان جزو استان های پر مساله در وجود آسیب های اجتماعی است و تاکنون ۶۲ منطقه پرخطر در این استان شناسایی شد.

**

رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس گفت: درسال زراعی ۹۹ - ۹۸ کشاورزان گنبدی در ۵۰۰ هکتار نخود فرنگی، ۵۲ هکتار باقلا، ۱۵۷ هکتار خیار زمینی، حدود سه هزار مترمربع خیار گلخانه‌ای و سه هکتار گوجه فرهنگی گلخانه‌ای کشت کردند.

عزیز جاوید افزود : همزمان با آغاز فصل برداشت سبزی و صیفی، هفت هزار و ۵۰۰ تن از این محصولات کشاورزی را تولید و آماده ورود به بازارهای مصرف گلستان و استان‌های دیگر کردند.

**

استاندار گلستان با اشاره به روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل پارسال این استان گفت که تاکنون ۹۰ درصد واحدهای مسکونی سیل‌زدگان نوسازی شد و در اختیار مالکان آن‌ها قرار گرفت.

هادی حق شناس با بیان اینکه تعمیر همه مدارس نیازمند مرمت آسیب دیده از سیل پارسال به پایان رسید افزود: از ۲۴ مدرسه تخریب شده و نیازمند نوسازی، ۲۰ مدرسه قبل از شروع سال تحصیلی جدید به بهره برداری خواهد رسید و  عملیات ساخت ۴ مدرسه دیگر نیز تا پایان امسال به اتمام می رسد.

**

همزمان با سراسر کشور و در شب‌های نوزدهم و بیست و یکم ماه مبارک رمضان، قشرهای مختلف مردم گلستان در فضای حزن‌آلود و زیر سایه بیماری کرونا، آیین های ویژه شب قدر را برگزار و در سوگ اولین امام خود سوگواری کرده و اشک ماتم ریختند.

**

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: دولت هزینه بیمه خدمات درمانی ۸۳ درصد از بیمه شدگان زیر پوشش این اداره کل معادل ۹۴۰ هزار نفر را تامین و پرداخت می‌کند.

مهرداد کمانگری با بیان اینکه اداره کل بیمه سلامت گلستان در تامین و پرداخت طلب موسسه های طرف قرارداد استان به لحاظ درآمدزا نبودن دچار مشکل است، اضافه کرد: درآمد ماهانه این اداره کل ۳۰ تا ۳۵ میلیارد ریال است ولی هزینه پرداختی ماهانه با احتساب بخش دولتی و خصوصی به جز روستاییان بین ۲۹۰ تا ۳۰۰ میلیارد ریال می رسد.

**

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت که ۲۰ هزار بسته معیشتی از محل اعتبارات ویژه این نهاد و کمک اهدایی خیران میان شهروندان آسیب‌دیده از کرونا در این استان توزیع شد.

**

فرماندار گرگان از راه‌اندازی دومین مرکز نگهداری معتادین متجاهر گلستان در گرگان خبر داد و گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت صد نفره اردوگاه نشاط توسکستان، مرکز جدید به زودی در محل نگهداری و ساماندهی کارتن خواب‌های گرگان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

محمد حمیدی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که برای در امان ماندن معتادان از آسیب های بیشتر به خصوص جوانان گرفتار این دام باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به حرفه آموزی آنان در زندان و مراکز ترک اعتیاد برای فراهم کردن زمینه اشتغال بعد از دوران رهایی است.

**

نماینده مرکز تحقیقات و بازتوانی سگ‌های آبی هلند در ایران گفت: فُک خزری مجروحی که دو هفته گذشته توسط قایقران گمیشانی به این مرکز در جزیره آشوراده تحویل داده شده بود به علت شدت عفونت ناشی از جراحت عمیق تلف شد.

**

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی گلستان گفت که با هدف کاهش چشمگیر جرایم و آسیب‌های اجتماعی، ارتقای رضایت مردم از ناجا و حرکت به سمت پلیس در تراز جمهوری اسلامی، طرح پلیس هوشمند در یک برنامه منسجم سه ساله اجرا می‌شود.

سردار قاسم‌ رضایی اظهار داشت: پلیس هوشمند به معنی اقتدار بیشتر، آگاهی و اطلاعات به روز و مقابله سریع با قانون گریزان و مجهز بودن به فناوری و امکانات روز است.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حکمی سرهنگ "محمدسعید فاضل‌دادگر" را به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان گلستان منصوب کرد.

**

نیکوکار گنبدی همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) ۷۰ زندانی جرایم مالی غیرعمد استان گلستان را با پرداخت بدهی و جلب رضایت شاکیان آن‌ها آزاد کرد.

**

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت که سال گذشته ۲۴ بنای تاریخی و با ارزش این استان با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال مرمت و احیا شد.

احمد تجری اظهار داشت: از این تعداد ۱۴ بنای تاریخی با اعتبار ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از منابع ملی و استانی و مابقی از محل اعتبارات ملی مرمت و احیا گردید.

وی بیان کرد: مرمت جداره بافت تاریخی گرگان، مرمت خانه خوزینی، مرمت خانه فاطمی، مرمت پوشش سقف خانه تاریخی داداشی و مرمت قسمتی از پوشش سقف مدرسه تاریخی صالحیه از جمله بناهای مرمت شده پارسال در گلستان بود.

**

استاندار گلستان با اشاره به همکاری مردم استان در اجرای طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند گفت: با توجه به روند کاهشی شیوع این بیماری و با هدف تقویت اشتغال بخش گردشگری، فعالیت هتل‌های گلستان با ۵۰ درصد ظرفیت آغاز شد.

**

دادستان عمومی و انقلاب گرگان با اشاره به صدور دستور رسیدگی ویژه به پرونده خرید و فروش نوزاد در این استان گفت که این پرونده با دقت و حساسیت زیاد در حال رسیدگی است.

گزارش حراست یکی از بیمارستان های گرگان و صدور  دستور قضایی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین  خرید و فروش نوزاد در گرگان سبب شد تا نیروی انتظامی استان در این خصوص پنج نفر را دستگیر کند.

**

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت که بازگشایی مدارس استان از فردا شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹ مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا و فقط برای رفع اشکال دانش آموزان بوده و تدریسی صورت نمی‌گیرد.

احسان گوهری راد اظهار داشت: دانش آموزانی که از پوشش تلویزیون و طرح شاد برای آموزش تحصیلی خود استفاده می کنند، نیاز به حضورشان در مدارس نیست اما می‌توانند برای رفع اشکال و مشورت با اساتید حضور یابند.
**

۲ دانش‌آموز گنبدکاووس به همراه یک دانش‌آموز مینودشتی در مسابقه مجازی نقاشی سراسری با موضوع "ما کرونا را شکست می‌دهیم" موفق به کسب رتبه شدند.

این مسابقه در ۲ گروه سنی سه تا هشت سال و هشت تا ۱۴ سال به صورت مجازی برگزار شد که از مجموع ۱۵۰ اثر ارسالی به دبیرخانه، نقاشی غزل قزل‌سفلو ۱۲ ساله از مینودشت حایز رتبه سوم و نقاشی شنتیا بی‌نیاز هفت ساله و نارا زرگران هشت ساله از گنبدکاووس به عنوان رتبه دوم و سوم برگزیده شد.

**

نماینده نیروی دریایی ارتش در گلستان گفت: یکی از شهدای حادثه شناور پشتیبانی کنارک در منطقه عمومی آب‌های جاسک و چابهار دچار سانحه شد، گلستانی است.

بر اساس اسامی اعلام شده، شهید مهناوی یکم برق مهدی هاشمی‌خواه از ساکنین گلستان و از اهالی شهرستان کلاله است.

**

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان گفت که آتش‌سوزی در مراتع و درختچه‌های گز کشور ترکمنستان با همکاری نیروهای مرزبان و مرزنشینان ایرانی مهار شد.

سرهنگ محمدرضا سراوانی افزود: این حادثه در اراضی ترکمنستان در نقطه صفر مرزی با جمهوری اسلامی ایران رخ داد که پس از اعلام وقوع حریق توسط نیروهای ایران به مرزبانی کشور همسایه، تلاش برای خاموش کردن آن آغاز شد.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور نیروهای مرزبانی و برخی مرزنشینان ایرانی، امکانات و تجهیزاتی مانند چند دستگاه تراکتور هم برای کمک به مهار آتش سوزی با اجازه طرف ترکمنستانی وارد خاک این کشور شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =