۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83788454
۱ نفر

برچسب‌ها

گانتس بار دیگر از ریاست پارلمان استعفا کرد

تهران- ایرنا- «بنی گانتس» رهبر حزب «آبی-سفید» رژیم صهیونیستی روز جمعه بار دیگر از ریاست پارلمان (کنست) استعفا کرد.

به نوشته روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت، گانتس پس از اینکه روز پنجشنبه به دلیل لغو مراسم تحلیف کابینه به دلیل اختلاف‌ها، استعفای خود را پس گرفته بود، بار دیگر از ریاست کنست استعفا کرد.

گانتس سه‌شنبه شب در چارچوب توافقی که با «بنیامین نتانیاهو» رییس حزب لیکود برای تشکیل کابینه ائتلافی جدید داشت از ریاست کنست استعفا کرده‌ بود.

قرار بود پنجشنبه مراسم تحلیف کابینه نتانیاهو برگزار شود؛ اما به دلیل اختلاف‌ها میان اعضای حزب لیکود بر سر پست‌های کابینه، تحلیف کابینه به روز یکشنبه موکول شد.

نتانیاهو تلاش می‌کند با اعطای پست‌های وزارتی و مهم به گروه‌های مختلف حزب لیکود، تمامی اعضای حزبش را برای تشکیل کابینه راضی نگه دارد.

بر اساس این گزارش، رییس حزب آبی-سفید که بر اساس توافق با نتانیاهو قرار است نخست وزیر چرخشی رژیم صهیونیستی باشد، نمی‌توانست ریاست کنست را حفظ کند و باید از سمت خود کناره می‌گرفت.

منابع اسرائیلی گزارش دادند؛ «یاریو لِوین» از حزب لیکود قرار است پس از گانتس به ریاست کنست برگزیده شود.

اعضای کنست پنجشنبه گذشته به تشکیل شدن کابینه نتانیاهو و گانتس، بر اساس توافق نخست‌وزیری چرخشی، رأی مثبت دادند.

به گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، بر اساس این توافقنامه، نتانیاهو رهبر حزب راستگرای لیکود به مدت یک سال و نیم نخست وزیری را بر عهده خواهد داشت و بعد از آن، این سمت به بنی‌گانتس، رهبر ائتلاف چپ میانه آبی-سفید خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha