امام جمعه بردخون: عملکرد شهرستان دیر در مبارزه با کرونا مناسب است

بوشهر - ایرنا - امام جمعه بردخون شهرستان دیر گفت: عملکرد این شهرستان در مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مناسب است.

حجت الاسلام سیدحسین رکنی‌حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بردخون اظهارداشت: این ویروس تمام دنیا را تحت تأثیر قرار داده و زندگی مردم را دچار تغییر کرده که باید بیشتر دقت کنیم و تابع قانون و دستورالعمل‌های بهداشتی باشیم که تاکنون با همکاری مردم و مسئؤلان، وضعیت شهرستان دیر مناسب بوده است.

وی به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: جمعه آینده روزجهانی قدس است که حضرت امام راحل(ره) جمعه پایانی ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری  کرد تا موضوع فلسطین فراموش نشود.
رکنی حسینی افزود: رژیم صهیونیستی مانند غده‌ای سرطانی در قلب دنیای اسلام نفوذ کرده و کشورهای مسلمان به جای اتحاد و مبارزه با این رژیم، هرروز به این رژیم نزدیک می‌شوند که نیاز است همه مسلمانان اعتراض خود را به این رژیم اشغالگر نشان دهند.

امام جمعه بردخون با گرامیداشت شهادت جمعی از دریادلان ارتش، بااشاره به گرانی کالاها در کشور بیان کرد: در حالی که کرونا در همه دنیا و کشور ما گسترش یافته، عده‌ای با احتکار و گرانی کالاها مردم را در فشار قرار می‌دهند و نظارتی بر این گرانی‌ها وجود ندارد.

رکنی‌حسینی با انتقاد از نبود نظارت بر بازار و کالاهای ضروری مردم، اضافه کرد: برخی افراد همچون زالو هرروز کالایی را احتکار می‌کنند و سود هنگفتی را به جیب می‌زنند که از رئیس قوه قضاییه انتظار داریم این افراد زالوصفت را به اشد مجازات برسانند.

وی در بخش دیگری به دوران حکومت پنج ساله امام علی(ع) به عنوان بهترین الگو برای دولتمردان و حاکمان اشاره کرد و ادامه داد: قانون‌مداری، شایسته‌سالاری، قاطعیت و عدالت در اجرای قانون و ساده‌زیستی و پرهیز از تجمل از مهم‌ترین ویژگی‌های حکومت آن حضرت بود.

امام جمعه بردخون اضافه کرد: امیرالمؤمنین در عزل و نصب مدیران، تقسیم بیت المال و اجرای قانون الهی مصمم بود و افراد شایسته را به کار می‌گمارد و تبعیضی وجود نداشت، زیرا تبعیض بدترین آفت است که حکومت را از درون متلاشی می‌کند.

رکنی‌حسینی ادامه داد: حضرت علی(ع) هیچگاه طالب دنبا نبود و همواره به ظواهر دنیایی بی‌اعتنا بود که پیروان آن حضرت نیز باید تلاش کنند با پرهیزگاری راه امام علی(ع) را ادامه دهند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =