۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۷:۴۹
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83788270
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ تن مرغ مازندران به عراق صادر شد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۷:۴۹
کد خبر: 83788270
۴۰ تن مرغ مازندران به عراق صادر شد

ساری - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات ۴۰ تن مرغ تولیدی استان به عراق طی روزهای گذشته و به دنبال برداشته شدن موقت ممنوعیت صادرات این مواد پروئینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت اول اردیبهشت ماه امسال صادرات گوشت مرغ شرکت ذخایر پشتیبانی امور دام کشور توسط مباشرین بخش خصوصی طرف قرارداد این شرکت را با هدف نو و کهنه کردن ذخایر گوشت مرغ بدون پرداخت عوارضی صادراتی با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا ابتدای خرداد ماه بلامانع اعلام کرد.

پیش از این هم اواسط فروردین ماه عوارض صادرات مرغ از پنج هزار تومان به یکهزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته بود.

عزیزالله شهیدی فر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که حذف عوارض گمرکی سبب افزایش صادرات گوشت مرغ مازندران به عنوان یکی از قطب های تولید این ماده پروتیینی به عراق شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تسهیل در امر صادرات و خرید تولید مازاد مرغداران از سوی شرکت پشتیبانی امور دام ، قیمت گوشت مرغ در استان به حد تعادلی مصوب ستاد تنظیم بازار برسد.

قیمت مرغ در بازارهای مازندران در آخرین روز هفته گذشته پس از ورود شرکت پشتیبانی امور دام به ۱۱۵ هزار ریال در هرکیلوگرم افزایش یافت که نسبت به هفته پیش از آن ۱۰ تا ۱۵ هزار ریال افزایش داشت. با این وصف این قیمت هنوز ۱۴ هزار ریال  کمتر از نرخ ۱۲۹ هزار ریالی تنظیم بازار است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران همچنین گفت که شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس سیاست تنظیم بازار و برای ثبات بازار و جلوگیری از ضرر مرغداران تاکنون حدود هفت هزار تن گوشت مرغ از تولید کنندگان استان با قیمت مصوب خریدار کرده است.

استان مازندران با تولید سالانه حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تن گوشت مرغ حدود ۱۱ درصد از تولید این ماده پروتیینی را در اختیار دارد . بر اساس آمارهای رسمی ۲ هزار و ۴۰۰ مرغدارای مجاز و ۵۰۰ مرغداری غیرمجاز در مازندران فعال است که حدود ۱۰ هزار نفر در آنها مشغول کار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha