هشدار درباره احتمال بازگشت جهرم به وضعیت قرمز کرونا

شیراز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: ابتلای بیش از پیش سالمندان و افراد با بیماری زمینه‌ای به کرونا در جهرم، کم‌شدن حساسیت‌ها، عدم رعایت اصول بهداشتی و حفظ نشدن فاصله فیزیکی، جهرم را به سمت وضعیت قرمز خواهد کشاند.

محمد رحمانیان جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر شهرستان جهرم بر اساس بیماران بستری مثبت و مشکوک در بیمارستان پیمانیه در وضعیت زرد بود.

وی ابراز کرد: بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد ابتلای موارد جدید شناسایی بیشتر به دلیل حضور افراد در تجمعات، دورهمی‌های خانوادگی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بوده است، که ادامه این روند موجب می‌شود وضعیت جهرم به سمت قرمز رود.

رحمانیان درباره تعداد زیاد بیماران در شامگاه پنجشنبه گفت: علت افزایش ناگهانی در آمار، تعداد موارد مثبت در چند خانواده و بعضی گروه‌های هدف بوده که از طریق بیماریابی شناسایی شدند.

وی ادامه داد: عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی همشهریان عزیز و کسبه نشان می‌دهد که حساسیت‌ها نسبت به قبل کمتر شده است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم، این در حالی است که شهر جهرم از لحاظ کرونا ویروس همچنان آلوده و حفظ فاصله فیزیکی که مهمترین رکن در کم شدن شیوع کرونا ویروس دارد از سوی شهروندان عزیز رعایت نمی‌شود.

 رحمانیان عنوان کرد:  همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بر اساس آخرین آمارها، بیشتر مبتلایان یا دارای بیماری زمینه‌ای یا از سالمندان هستند.

وی بیان کرد: این افراد از گروه پر خطر مبتلا به کرونا ویروس هستند و از این رو از همشهریان گرامی خواهشمندیم بیش از پیش مراقب بوده و با رعایت اصول بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی نگذاریم آسیبی به آنان وارد شود.

به گفته وی اکثر مبتلایان در بیماریابی و به طور سرپایی شناسایی شده‌اند؛ تشخیص زود هنگام مبتلایان به کرونا ویروس از سوی کارشناسان مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علت اصلی خوب بودن وضعیت مبتلایان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به بازشدن مدارس از شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در این شهرستان گفت: بر اساس دستور وزیر بهداشت باز شدن مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی، اختیاری و صرفاً برای رفع اشکال برای دانش‌آموزان است.

وی تصریج کرد: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست. با این حال رعایت اصول بهداشتی و توجه به فاصله فیزیکی از سوی معلمان و دانش‌آموزان الزامی است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =