استاندار زنجان: مدیران از ظرفیت جوانان استفاده کنند

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: مدیران باید از پیشنهاد و ظرفیت جوانان در کارگروه‌های تخصصی استفاده کنند.

فتح الله حقیقی شامگاه پنجشنبه در نشست با مجمع مشورتی جوانان و مشاوران جوان استاندار باتاکید بر لزوم رسیدن به خودباوری از سوی جوانان افزود: مسئولان باید از دادن وعده های غیرعملی و صحبت های شعاری با جوانان بپرهیزند و در عوض راه را برای ارتقا و دانش افزایی آنها برای استفاده در پست های کلیدی هموار کنند.
مقام عالی دولت در استان به اقدام جهادی برای پرورش مدیران جوان و سپردن امور اجرایی استان به آنها اشاره کرد و افزود: از یک ماه قبل به همه دستگاه های اداری استان ابلاغ شده و موظف هستند ۲ نفر از کارمندان زیر ۳۸ ساله خود را برای آموزش دوره های مدیریتی فشرده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی معرفی کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز موظف است با بهره گیری از اساتید مجرب این افراد را تا پایان تیر ماه آماده مسئولیت پذیری در پست های مدیریتی کند.
استاندار زنجان اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب و موثر که با مشورت جوانان میسر شد، انتصاب بانوان در سِمت های مختلفی همچون معاونت استاندار و مدیران کل برخی حوزه ها است.

 وی تاکید کرد: باید بهره وری در ادارات بالا برود و جوانان عامل مهم افزایش بهره وری و بازدهی کاری در دستگاه‌های اجرایی هستند و باید بر اساس لیاقت به آنها پستهای کارشناسی و مدیریتی سپرده شود.
رییس کارگروه اشتغال استان همچنین جذب و به کارگیری جوانان ماهر و متخصص بومی حتی در شرکت های بخش خصوصی را اولویت استخدام در استان اعلام کرد و شرکت ایران ترانسفو را نمونه ای از اجرای این سیاست استخدام نیرو برشمرد و افزود: سال گذشته ۲۵۰ نفر کارگر جوان و ماهر استان در این شرکت استخدام شدند و در آینده فراخوان جذب ۴۵۰ نیروی دیگر از طریق آزمون منتشر می شود.
استاندار زنجان تصریح کرد: جرقه برخی اقدامات توسعه ای و اتخاذ تصمیمات مهم بواسطه بهره مندی از پیشنهاد همین جوانان است و شرکت ایران ترانسفو که بعنوان یکی از هفت واحد تولیدی در ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب در روز کارگر برای ارائه گزارش انتخاب شد، یکی از این نمونه ها و جرقه ها است و شاهد هستیم ایران ترانسفو سال گذشته ۸۰۰ درصد بیشتر از سال ۹۷ سود دهی داشته است و فروردین و اردیبهشت امسال ۳۵ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال به سوددهی رسیده است.
وی یادآور شد: با تلاشهای صورت گرفته در یکسال و نیم گذشته مسئولان شرکت ایران ترانسفو با تغییرات ایجاد شده در امور مدیریتی و تهاتر صورت گفته به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان با وزارت نیرو در دوران شکوفایی و رونق اقتصادی قرار دارند.
حقیقی انتقاد پذیری و نقد شدن از سوی جوانان را نیز بسیار اثربخش دانست و اظهار داشت: زبان نقد نباید زبانی تند و بدون انصاف باشد و جوانان اگر در جایی کاستی و کوتاهی دیدند می توانند آن را مطرح کنند و لازم است مدیران از جوانانی که صاحب تخصص و ایده هستند برای حضور در برخی کارگروه های تخصصی دعوت کنند.
استاندار زنجان یکی از اقدامات و تلاش های مهم جوانان در ماه های اخیر را در جریان مقابله با بیماری کرونا ویروس برشمرد و خاطرنشان کرد: جوانان با راه اندازی پویش های مردمی در قالب بسیجی، دانشجویی و گروه های جهادی به میدان آمدند و در زمینه ضدعفونی معابر و تولید اقلام بهداشتی سنگ تمام گذاشتند و امروز می بینیم استان زنجان در زمینه مدیریت بیماری بسیار موفق عمل کرده و همچنان تاکید داریم سلامت مردم اولویت اصلی ماست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =