هزار و ۶۰۰ یتیم ایلامی هدیه بنیاد مستضعفان را دریافت کردند

ایلام - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام گفت: هزار و ۶۰۰ یتیم مددجوی زیر پوشش این نهاد هدیه نقدی بنیاد مستضعفان را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد ایلام، قنبر موسی نژاد افزود: بنیاد مستضعفان همزمان با شبهای قدر، با هدف حمایت از کودکان یتیم و بی سرپرست کمیته امداد کمک نقدی ویژه ای را به حساب آنها در صندوق امداد ولایت واریز کرد.

وی بیان کرد: با پیگیری های انجام گرفته هفت میلیارد و ۹۴۵ میلیون ریال کمک نقدی توسط بنیاد مستضعفان برای کمک به ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان ایلام اختصاص داده شد.

وی افزود: این میزان کمک به حساب تعداد هزار و ۶۰۰ کودک یتیم مورد حمایت کمیته امداد در استان ایلام همزمان با نخستین شب از لیالی قدر واریز شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام اظهارکرد: بر این اساس به حساب هر یک از کودکان یتیم و بی سرپرست تحت حمایت کمیته امداد استان ایلام نزد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مبلغ پنج میلیون ریال کمک نقدی بلاعوض واریز شد.

به گفته موسی نژاد، هم اکنون این تعداد کودک یتیم در استان ایلام علاوه بر اینکه از حمایت کمیته امداد برخوردار هستند و از این نهاد خدمات دریافت می کنند از حمایت حامیان نیکوکار نیز برخوردار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام ادامه داد: با پیگیری رییی کمیته امداد کشور با رییس بنیاد مستضعفان علاوه بر این میزان کمکی که فرزندان یتیم اختصاص داده شده است اعتباری ویژه برای خانواده های مددجویان آسیب دیده از بیماری کرونا که در اثر این بیماری یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده اند اختصاص داده شده که پس از طی انجام مراحل مالی به حساب خانواده های آسیب دیده واریز می شود.

۷۰ هزار نفر در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام از خدمات حمایتی کمیته امداد برخوردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =