رییس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا آمریکا استعفا کرد

تهران- ایرنا- در پی رسیدگی به تخلفات مالی ریچارد بور رییس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا آمریکا در دوران کرونا، وی از این سمت کناره گیری کرد.

به گزارش بامداد جمعه شبکه سی ان ان، پس از پیگیری پرونده تخلفات مالی ریچارد بور سناتور جمهوریخواه کارولینای شمالی توسط پلیس اف بی آی، وی از سمت ریاست کمیته اطلاعات مجلس کناره گیری کرد.

پرونده تخلف سناتور بور و فعالیت‌های تجاری وی در بورس قبل از رکود بازار و تحولات کرونا هم اکنون توسط پلیس اف بی آی در دست بررسی است.

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرد که بور با وی تماس گرفته تا مرا از تصمیم خود مبنی بر کناره گیری از سمت ریاست کمیته اطلاعات مجلس سنا مطلع کند.

به گفته مک کانل، سناتور بور روز جمعه استعفای خود را اعلام می‌کند.

پس از اطلاع رسانی مک کانل، بور به خبرنگاران گفت که وی از ریاست کرسی کمیته اطلاعات استعفا می‌دهد زیرا دچار نقصان شده و فکر می کند امنیت کشور در قبال هرگونه حواس پرتی و نقصان بسیار مهم تر است.

سناتور بور در حالی به علت تخلفات مالی از سمت ریاست کمیته اطلاعات مجلس سنا استعفا می‌دهد که در طول سه سال تکیه بر کرسی ریاست، پرونده‌های متعددی از جمله دخالت روسیه در انتتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را مورد بررسی قرار داده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha