یک مقام آمریکایی : آمریکا باید منتظر زمستان سیاه کرونایی باشد

تهران- ایرنا- یک مقام بهداشتی آمریکایی با حضور در جلسه کنگره آمریکا هشدار داد که اگر آمریکا اقدامات و تمهیدات در قبال شیوع کرونا را بهبود نبخشد، ما باید شاهد تاریک‌ترین و سخت‌ترین زمستان باشیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دکتر ریک برایت که می گوید به دلیل انتقاد از نحوه عملکرد کاخ سفید در پاسخ به کرونا از پست دولتی خود برکنار شده به کنگره آمریکا گفت: ایالات متحده در صورت عدم پاسخ مناسب به بیماری همه گیر کرونا، ممکن است با " سیاه‌ترین زمستان" در سال های اخیر روبرو شود.
تنها چند ساعت بعد از انتقاد توییتری ترامپ از برایت، وی به عنوان شاهد در مجلس نمایندگان آمریکا حضور یافت و در مورد آمادگی در مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاعاتی ارائه کرد. 
برایت مدیر برکنار شده مؤسسه تحقیق و توسعه پیشرفته زیست پزشکی (BARDA) در این جلسه گفت: کاری که ما انجام می دهیم باید با راهنمایی بهترین ذهن‌های علمی انجام شود. پنجره فرصت ما در حال بسته شدن است. اگر ما در پاسخ بهبود بخشیدن به عملکردها شکست بخوریم، بر اساس علم من می ترسم که همه گیر بیماری بدتر و طولانی شود. 
برایت به کمیته بهداشت مجلس نمایندگان گفت که ایمیلی را که در ژانویه (دی ماه) از یک تامین کننده ماسک های بهداشتی دریافت کرده بود را هرگز فراموش نخواهد کرد. 
برایت افزود: من سریعا ایمیل وی را به مقامات بالایی در مورد بحرانی بودن شرایط گزارش کردم اما هیچ پاسخی دریافت نشد. 
وی در ادامه شهادت گفت که آمریکا هنوز فاقد یک برنامه جامع برای اطمینان از تأمین منابع اولیه برای انجام آزمایشات ویروس کرونا است.
با افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا هم اکنون نزدیک به ۱.۴ میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا به کووید ۱۹ شده و جان بیش از ۸۲ هزار نفر را گرفته است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =