۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۸
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 83787932
۰ نفر

برچسب‌ها

پوتین به بغداد دعوت شد

بغداد- ایرنا- «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر جدید عراق روز پنجشنبه در دیدار «ماکسیم ماکسیموف» سفیر روسیه از «ولادیمیر پوتین» برای سفر به بغداد دعوت کرد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق، در این دیدار، سفیر روسیه پیام کتبی تبریک و دعوت نامه پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه مبنی بر سفر الکاظمی به مسکو را به نخست وزیر جدید عراق تسلیم کرد.
وی همچنین بر حمایت از عراق در شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد.
الکاظمی نیز از رییس جمهوری روسیه و نخست وزیر این کشور  برای ارسال پیام‌های تبریک قدردانی کرد و خواستار تقویت بیشتر روابط و همکاری‌های نزدیک دو کشور در زمینه‌های سیاسی،  اقتصادی، امنیتی و فرهنگی شد.
نخست‌ وزیر عراق همچنین در این دیدار با دعوت از ولادیمیر پوتین برای سفر به بغداد گفت که خوشحال خواهد شد به مسکو سفر کند.
الکاظمی تاکید کرد، عراق برای دستیابی به آرامش و امنیت در منطقه و تسهیل کار شرکت‌های روسی در زمینه نفت، گاز، برق و ایفای نقش بیشتر کمیته‌های مشترک میان دو کشور حساب ویژه‌ای روی کمک‌ها و نقش روسیه باز کرده است.
الکاظمی بامداد پنجشنبه گذشته به دنبال کسب رای اعتماد کابینه اش از پارلمان عراق به عنوان نخست وزیر جدید عهده دار امور اجرایی این کشور شد.
وی بعد از ظهر همان روز در آیین رسمی که در کاخ نخست وزیری بغداد برگزار شد، وظایف و مسوولیت‌های دولت را از سلف خود «عادل عبدالمهدی» بر عهده گرفت.
الکاظمی در این آیین گفت: ما سوگند خورده ایم تا از کشور محافظت کنیم؛ به شهروندان اطمینان دهیم و برای آنها پیام بفرستیم که این دولت برای تأمین نیازهای زندگی مناسب و معقول، کوشش خواهد کرد.
دولت الکاظمی از همان آغاز و ساعاتی پس از کسب رأی اعتماد پارلمان، با استقبال گسترده بین‌المللی رو به رو شد.
از مجموع ۲۳ وزیر؛ پارلمان عراق در نشست خود به ۱۵ وزیر رأی اعتماد داد، پنج وزیر رد شدند و تکلیف سه وزارتخانه مهم دارایی، نفت و وزارت امور خارجه به زمان دیگر موکول شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =