۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83787809
۱ نفر

برچسب‌ها

زنبورداری ۹۸۳ فرصت شغلی در استان سمنان ایجاد کرد

سمنان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: زنبورداری در این استان ۹۸۳ فرصت شغلی طی سال گذشته ایجاد کرد.

مصطفی شاه‌حسینی عصر پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: استان سمنان با توجه به تنوع اقلیم و وجود مراتع، مستعد پرورش زنبور عسل محسوب می‌شود و جذابیت زیادی برای بهره‌برداران در این بخش دارد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار ۸۶۲ زنبوردار با تعداد ۵۹ هزار و ۶۳۳ کلنی زنبورعسل در سال گذشته در استان سمنان فعال بودند.
وی اضافه کرد: در پرورش زنبور عسل ممکن است چند نفر با هم کار کنند و یک زنبور دار چند نیروی کار داشته باشد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: سال گذشته ۴۱۸ تن عسل مرغوب در استان تولید شد که نسبت به سال ۹۷ تولید عسل در استان افزایش ۴۵ درصدی داشت.
شاه‌حسینی خاطرنشان کرد: زنبورداران استان سمنان سال گذشته سایر فرآورده‌های زنبورعسل مانند سه هزار و ۴۰۰ کیلوگرم گرده گل و یک هزار و ۷۰۰ کیلوگرم موم تولید کردند.
وی ادامه داد: برخی از بهره‌برداران محصولات جانبی با ارزش دیگری مانند بره موم به میزان یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم و ژله رویال به مقدار ۱۱ کیلوگرم که در صنایع آرایشی بهداشتی و دارویی نقش بسزایی دارند را نیز استحصال کردند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، حمایت‌های لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی، تخصیص تسهیلات برای توسعه فعالیت زنبورداری و تأمین شکر موردنیاز برای تغذیه زمستان گذرانی را از جمله برنامه‌های این سازمان برای اشتغالزایی و جهش تولید در زمینه زنبورداری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد.
سال ۹۷، نزدیک به ۲۸۷ تن عسل توسط ۶۸۱ زنبوردار در استان سمنان تولید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =