آموزش های مهارتی به فرزندان سرباز مددجویان کهگیلویه و بویراحمد ارائه می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش ‌های مهارتی اشتغال به فرزندان پسر مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان در دوره خدمت سربازی ارائه می شود.

قباد مبشری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعی از فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح و مسؤولان کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور برای ارائه این آموزش ها در قالب طرح ملی مهارت ‌آموزی سربازان تفاهم‌ نامه همکاری امضا کردند.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌ نامه فرزندان پسر مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد در دوره  خدمت سربازی می‌ توانند از آموزش‌ های رایگان فنی و حرفه ‌ای متناسب با بازار کار بهره ‌مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: توانمندسازی فرزندان پسر مددجویان زیر پوشش کمیته امداد کشور و این استان برای ورود به بازار کار، کمک به ایجاد اشتغال پایدار برای آنان و غنی ‌سازی دوره خدمت سربازی مهمترین اهداف اجرای طرح ملی مهارت ‌آموزی سربازان است.

مبشری عنوان کرد: آن عده از فرزندان پسر مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد که در دوره  خدمت سربازی از آموزش ‌های مهارتی اشتغال برخوردار شوند می ‌توانند در آینده از خدمات مشاوره شغلی و تسهیلات اشتغالزایی این نهاد حمایتی استفاده کنند.

وی ابراز داشت: یکی از برنامه ‌های اساسی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد بحث اشتغال و خودکفایی مددجویان زیر پوشش بوده که پایه و اساس آن نیز ارائه آموزش‌ های فنی و حرفه ‌ای است. 

۴۵ هزار و ۱۲۶ خانوار با جمعیتی افزون بر ۱۱۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =