بازگشایی مدارس بوکان مکمل آموزش فضای مجازی دانش‌آموزان است

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش بوکان با بیان اینکه بازگشایی مدارس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود، گفت: بازگشایی مدارس در این شهرستان مکمل آموزش فضای مجازی دانش‌آموزان است.

سلیمان مام‌عزیزی روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا بوکان با موضوع بازگشایی مدارس افزود: مدارس این شهرستان از روز شنبه 27 اردیبهشت‌ماه همزمان با مدارس سراسر کشور و با حضور کادر اجرایی و معلمان فعالیت‌های خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه بسترهای آموزشی و بهداشتی لازم برای حضور دانش‌آموزان در تمامی مدارس  فراهم شده است، اظهار داشت: هیچ الزامی بر حضور دانش‌آموزان در مدارس نیست و بازگشایی مراکز آموزشی صرفا برای افزایش کیفیت آموزش اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه از ورود والدین دانش‌آموزان به داخل مدرسه جلوگیری خواهد شد اضافه کرد: برای رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی از والدین درخواست می‌شود در مقابل مدارس تجمع نکنند تا بتوان پروتکلهای بهداشتی را با مشارکت همه آنها رعایت کرد.

مدیر آموزش و پرورش بوکان بیان کرد: سلامت دانش‌آموزان در اولویت اصلی آموزش‌وپرورش و مسوولان شهرستان بوده و درصورتی‌که تعداد دانش‌آموزان یک کلاس از حد متوسط بیشتر باشد حضور دانش‌آموزان تقسیم‌بندی می‌شوند.

مام‌عزیزی در خصوص برگزاری امتحانات و ارزشیابی دانش‌آموزان گفت: امتحانات مقاطع نهم و دوازدهم که نهایی و به‌صورت سراسری برگزار خواهد شد پیش‌بینی شده است در سالن‌های ورزشی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص دیگر مقاطع تحصیلی نیز افزود: ارزشیابی دیگر مقاطع نیز براساس نظر مربیان، معلمان و مدیران مدارس و اولیاء بوده و امتحانات آنها نیز به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی مسوولان سلامت دانش‌آموزان است، اضافه کرد: آموزش پیشگیری به دانش‌آموزان، ضدعفونی تمام مدارس، بررسی وضعیت بهداشت سرویس‌های بهداشتی و تامین وسایل موردنیاز مدارس از جمله اقداماتی است که در دستور کار اجرایی ستاد پیشگیری از بیماری کرونا قرار گرفته و اجرا شده است.

وی از وجود ۱۳۰ مدرسه پرجمعیت در این شهرستان خبر داد و گفت: برای آغاز مدارس در بوکان سه هزار عدد ماسک تهیه شده است که علاوه بر ضدعفونی کردن دانش‌آموزان از ماسک و دستکس استفاده خواهد شد.

گشت سلامت مدارس در بوکان راه اندازی می‌شود

سرپرست فرمانداری بوکان در این جلسه با بیان اینکه هیچ الزامی برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نیست، گفت: گشت سلامت با همکاری شبکه بهداشت و درمان و با حضور مسوولان مربوطه در طول روز بر بهداشت مدارس نظارت می‌کنند و با هر مسوولان هر مدرسه‌ای که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهند شد.

لقمان خسروپورآذر ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی در مدارس این شهرستان باید به صورت کامل رعایت شود و مدیران مدارس موظف به تهیه ماسک و دستکش برای دانش‌آموزان هستند.

وی بر اولویت سلامت مردم و دانش‌آموزان بر امر آموزش تاکید کرد و افزود: بیماری کرونا درحال حاضر در بوکان تحت کنترل است ولی در تلاش هستیم که این بیماری به اپیدمی و همگیری تبدیل نشود.

به گزارش ایرنا، ۷۰ درصد از مجموع دانش‌آموزان سه مقطع تحصیلی مدارس شهر در سامانه آموزشی شاد وزارت آموزش و پرورش در بوکان ثبت‌نام کرده‌اند.

این شهرستان با بیش از ۴۳ هزار دانش‌آموز و ۲۵۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و سومین شهر پرجمعیت استان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =