تامین مسکن معلولان قزوین نیازمند تقویت کارهای خیرخواهانه است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: تامین مسکن معلولان بهزیستی در این استان نیازمند تقویت کارهای خیرخواهانه و ترویج مشوق‌های مادی و معنوی در بین مردم است.

هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در نشست شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی قزوین افزود: در شرایط فعلی دولت توان حمایت همه جانبه از اقشار نیازمند را ندارد و باید خیلی از امورات به مردم و خیران واگذار شود.

وی اضافه کرد: وظیفه مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان قزوین این است که بسترساز مشارکت خیران و مردم در راستای کمک به جامعه معلولان باشند.

جمالی پور با بیان اینکه از ظرفیت‌های قانونی برای تهییج و تشویق خیران و تشکل‌های مردم نهاد باید بهره برد، اظهار داشت: باید کاری کرد تا  تشکل‌های مردم نهاد به صحنه آمده و دغدغه جامعه معلولان بوده و اینطور نباشد که یک تشکل مردم نهاد فقط به فکر منافع شخصی باشد.

استاندار قزوین تصریح کرد: خیلی از ظرفیت‌های موجود در کشور بی استفاده مانده و فقط ۱۰ درصد آن در اختیار مردم قرار دارد، درحالی که می‌توان به جهت دهی این ظرفیت‌ها برای کمک به جامعه معلولان استفاده کرد.

مقام ارشد اجرایی استان تاکید کرد: سرمایه گذاران در کنار درآمدزایی نیم نگاهی به کار خیر داشته باشند که این اعمال نه تنها در دنیا بلکه ثواب اخروی نیز به همراه خواهد داشت.  

جمالی پور خاطرنشان کرد: اداره اوقاف دارای ظرفیت های فراوانی است و می‌تواند یاریگر جامعه مددجویان باشد، اینکه جامعه متوجه شود وقف می‌تواند در راه معلولان هزینه شود، وظیفه این نهاد است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار قزوین یادآورشد: امام اول شیعیان همواره حامی نیازمندان بود و از همه توان خودش برای کمک به آنها استفاده می‌کرد، بنابراین ما نیز وظیفه داریم که این رفتار و عمل را سرلوحه خویش قرار دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =