نقاشی کودکان صلح‌طلب، از سرزمین پارس تا سرزمین آشتی

تهران-ایرنا- با ابتکار سفارت ایران در برونئی، مسابقه نقاشی برای کودکان برگزار شد که از سرزمین پارس تا سرزمین آشتی، پیوند دوستی برقرار کند.

در روزگار کودکان جهان از ترس کووید ۱۹ به خانه پناه برده‌اند و از دوستان‌شان دورند، هنر پیوند دیگری می‌آفریند، هنر با برداشتن دیوارها از مرزها می‌گذرد و دوستان را دوباره دور جمع می‌کند، حتی دوستان تازه‌ای را هم به جمع ما راه می‌دهد. برای هنر، تفاوتی ندارد اگر فاصله بیشتر از ۷۳۰۰ کیلومتر باشد.

از تهران، پایتخت ایران تا بندر سری بگاوان، پاتخت برونئی، ۷۳۰۰ کیلومتر راه است اما به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام، این فاصله میا کودکان کمرنگ شده است. این سفارت،مسابقه نقاشی با موضوع «ویروس کرونا، سلامتی، خانواده، امید و صلح به علاوه تحریم» را برای کودکان ایرانی و دوستان‌شان در کشور برونئی، سرزمین آشتی برگزار کرد.

این مسابقه با شرکت ۵۰ دانش آموز ایرانی و برونیائی در سنین ۴ تا ۱۲ سال برگزار شد و  هدف از آن، برقراری ارتباط میان دانش آموزان دو کشور، ایجاد حس همدلی و تأکید بر مفاهیم خانواده، امید و صلح در شرایط دشوار در خانه ماندن به خاطر ویروس همه‌گیر کرونا و  تحریم های پزشکی و اقتصادی ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

 ۱۲ می، مصادف با ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، اتو شوفری، دیپلمات بازنشسته وزارت امور خارجه و رئیس انجمن هنر برونئی دارالسلام، به داوری آثار پرداخت و برگزیدگان این جایزه اعلام شدند.

اسامی‌برندگان در بخش دانش آموزان ایرانی

مقام اول: خانم آناهیتا افشاری توانا از همدان

مقام دوم: خانم سارا آبای فینی از تهران

مقام سوم مشترک: خانم دلارام رضائی از بیرجند

مقام سوم مشترک: آقای همایون کارخانه یوسفی از تهران

اسامی‌برندگان در بخش دانش آموزان برونیائی

مقام اول: خانم راشل پونگ از توتونگ 

مقام دوم: ایساک تیونگ اینگ هو از بندر سری بگاوان

مقام سوم مشترک: ناتان پونگ از توتونگ

مقام سوم مشترک:کایرین پنجابی از بندر سری بگاوان

سفارت ایران در بروئنی، برای تمامی دانش آموزان ایرانی و برونیائی که در این مسابقه شرکت کردند، لوح تقدیری به صورت الکترونیکی ارسال خواهد کرد و نفرات اول تا سوم نیز جایزه نقدی می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =