استمداد از امام جمعه واستاندار هرمزگان برای کمک به آزادی زندانیان دیه

بندرعباس- ایرنا- رییس ستاد دیه هرمزگان به همراه مدیرکل زندان های استان در نشست های جداگانه ای از امام جمعه بندرعباس و استاندار جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و دیه استمداد طلبید.

هرچند همه ساله جشن گلریزان به صورت همایشی گسترده در ماه مبارک رمضان در جای جای هرمزگان برگزار می شد اما امسال به علت شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل بهداشتی، گلریزان از طریق فضای مجازی و رادیو و تلویزیون، تبلیغات محیطی و ارتباط با خیران نیک اندیش صورت می گیرد.
در این راستا از استاندار هرمزگان و نماینده ولی فقیه در استان خواستاریم با تشویق وترغیب مردم ومسوولان ما را در این کار خداپسندانه یاری کنند.
مدیر نمایندگی ستاددیه هرمزگان روز پنجشنبه در این راستا گفت: هم اکنون ۷۱ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان با بدهی افزون بر ۲۴۰ میلیارد ریال منتظر دستان کریمانه خیران ونیکوکاران جهت بازگشت به  آغوش گرم خانواده هایشان هستند.
احمد مرادی نژاد از نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، نسبت به مشارکت بهتر و بیشتر مسوولان استانی در این امر خداپسندانه تقاضای یاری نمود تا شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان تحت حمایت ستاددیه باشیم.
وی ابرازداشت: از استاندار هرمزگان، فرمانداران تابعه در شهرستان ها و مسوولان دستگاه های اجرایی نیز نسبت به همراهی بهتر و بیشتر آنها طلب یاری می کنیم تا با حمایت ایشان و همچنین همه مسوولان  و مردم نوع دوست استان شاهد آزادی زندانیان غیرعمد باشیم.
رییس ستاد دیه هرمزگان بیان داشت: این استان مملو از ثروت ملی است اما مشارکت و کمک های شرکت های صنایع غرب بسیار اندک است.
وی یادآورشد: از سال ۸۱ که ستاددیه در هرمزگان شروع به فعالیت کرد تا پایان سال ۸۹، توانستیم سه هزار و ۸۸ زندانی تحت حمایت را با بدهی افزون بر ۲ هزار و ۸۳۰  میلیارد ریال را آزاد کنیم.
مرادی نژاد ادامه داد: آزادی این زندانیان جرائم غیرعمد  مرهون گذشت شاکیان، کمک خیران و حمایت ستاددیه است.
وی گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد بدهی مددجویان غیرعمد هرمزگان نیز از شاکیان پرونده ها (که خیران اصلی آنان هستند ) با نشست های صلح و سازش تخفیف گرفته می شود.

زندان ماندن یک زندانی هم به صلاح جامعه اسلامی نیست

استاندار هرمزگان نیز در این نشست گفت: زندان ماندن یک زندانی غیرعمد هم به صلاح جامعه اسلامی نیست و تلاش می کنیم تا کمک های بیشتری امسال برای آزادی زندانیان جمع آوری شود.
فریدون همتی از مدیرکل دفتر حوزه استانداری خواست تا نسبت به همراهی و یاوری تمامی فرمانداران و شناسایی خیران هر شهرستان و ارتباط تلفنی و دعوت از آنان در فرمانداری طبق پروتکل بهداشتی و هماهنگی با روسای دادگستری‌ها و زندانها در این امر خیر خواهانه اقدام کند.
وی بیان داشت: زمینه سازی کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از سوی ستاددیه وحبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندانها، یک کارنامه قابل قبول در ثمره انقلاب اسلامی است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: با تمام مشکلات معیشتی هنوز کار خیر و دستگیری از نیازمندان در جامعه اسلامی ایران چراغش روشن است.
همتی با توجه به این‌که چند زندانی دیه نیز به علت تصادف های دریایی در زندان های هرمزگان حبس هستند، گفت: آزادی این گونه زندانیان نیز جهت برخورداری از خدمات ستاددیه پیگیری می کنیم.
وی گفت: امکان کمک از محل صندوق تامین خسارت‌های بدنی شامل اینگونه زندانیان غیرعمد نمی شود لذا نسبت به تهیه نامه توسط مدیرکل زندانها و مدیر نمایندگی ستاددیه با امضای استاندار به مقامات عالی دولت در کشور تا پیگیری و نتیجه نهایی بیمه سوانح دریایی در استان که حوادث دریایی وجود خواهد داشت، تاکیدکرد.

با تمام توان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تلاش می کنم

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز کار خیر و خداپسندانه ستاد مردمی دیه را ارزشمند و آزادی زندانیان را یک موهبت الهی دانست.
حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده با اشاره به آیه های قرآنی و سفارش دین مبین اسلام نسبت به دستگیری نیازمندان بویژه زندانیان و خانواده آنان را از اولویت های اقدامات خویش در استان عنوان کرد.
وی خواستار مهارت آموزی مددجویان در زندان شد چرا که این کار باعث خودکفایی فرد زندانی بعد از آزادی می گردد و می تواند اقتصاد خانواده خویش را مدیریت کند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: در ماه مهمانی خدا تلاش می کنیم تا با تشویق همه مسوولان و مردم خداجوی استان بتوانیم کمک های خوبی را برای ستاددیه جمع آوری نماییم و هر جا نیاز به صدا و تریبون نماز جمعه و حضور وی برای کمک به این قشر آسیب دیده باشد با تمام توانم در خدمت گذاری آماده ام.
خیران می توانند در این روزهای کرونایی کمک های خود را به شماره حساب بانک ملی  ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷، شماره کارت بانک ملی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹ ۳۶۷۰۶ یا شماره حساب بانک مسکن ۱۴۰۰۵۲۳۸۱۴۳، شماره کارت بانک مسکن ۶۲۸۰۲۳۱۳۴۵۴۸۲۷۴۸ به نام ستاد دیه هرمزگان واریز کنند.
ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =