۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83787693
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت شن و ماسه در قزوین باید اصلاح شود

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن قزوین گفت: قیمت شن و ماسه در استان باید اصلاح شود تا شاهد کاهش و قطع پدیده اضافه بار خودروهای حامل مواد معدنی باشیم.

تقی نبئی روز پنجشنبه در شورای معادن استان قزوین که با حضور استاندار برگزار شد،افزود: در حال حاضر اختلاف فاحشی بین نرخ شن و ماسه در استان قزوین و استان های همسایه وجود دارد که این مساله موجود شده تا معدن داران استان از طریق اضافه بار در بخش حمل و نقل بخواهند هزینه های خود را کاهش دهند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر قیمت شن و ماسه در قزوین با واقعیت های بازار تناسب ندارد و نیازمند بررسی و اصلاح است.

این مسوول افزود: تاکید ما در سازمان نظام مهندسی معدن به معادن استان جلوگیری از اضافه بار است با این وجود باید از ابزارهای کنترلی و همچنین اصلاح قیمت ها نیز برای رفع این پدیده بهره جست.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن قزوین در ادامه ظرفیت های معدنی استان را بالا دانست و گفت: اراضی مورد اختلاف بین ارتش و منابع طبیعی در جنوب استان قزوین به لحاظ مالکیت قوی ترین زون و پهنه معدنی استان است و ذخایر معدنی کشف شده در آن تا 100 سال قابلیت بهره برداری دارد بنابراین باید به گونه ای برنامه ریزی شود که از ظرفیت این منطقه برای رونق اقتصادی استان و کشور به شکل مطلوب استفاده شود.

براساس آخرین آمار حدود ۲۰۰ معدن در استان قزوین مورد بهره برداری قرار دارد و حدود ۳۰۰ معدن اکتشافی نیز به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =