ضیافت همدلانه سفره‌های خالی نیازمندان فاروج را رنگین کرد

بجنورد- ایرنا- رزمایش ضیافت همدلی در خصوص کمک مومنانه به فقرا و نیازمندان، سفره‌های خالی ۱۶۰ خانوار شهرستان فاروج در شرق استان خراسان شمالی را رنگین کرد.

رییس اوقاف و امور خیریه فاروج روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این طرح از محل نیات موقوفات مرتبط و خیران اجرایی شد، گفت: در این زمینه بسته های غذایی به ارزش ۲۴۰ میلیون ریال  تهیه و از سوی هیات امنا و معتمدان و شورای اسلامی در بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

سعید علیپور صحرا هدف از اجرای رزمایش ضیافت همدلی را حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه، ترویج روحیه انفاق و کمک در سایه همدلی، ترویج روحیه مواسات و برابری دانست و اظهار  داشت: طرح ضیافت الهی که هر ساله همزمان با ماه مبارک رمضان اجرا می شد با توجه به بحران کرونا، امسال در قالب  ضیافت همدلی و با توزیع بسته های غذایی اجرایی شد.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا اقتصاد و درآمد بسیاری از خانوارها بخصوص قشر آسیب پذیر تحت تاثیر قرار گرفته است بیان داشت: در این میان کمک و همیاری به هم نوع در جامعه رونق گرفته است و اداره اوقاف و امور خیریه سعی می‌کند با کمک خیران و واقفان با شناسایی افراد نیازمند بسته‌های حمایتی را تهیه و بین اقشار مختلف به خصوص در حاشیه  بقاع متبرکه، شهرها، مناطق محروم و اقشاری که تحت تاثیر کرونا درآمد خود را از دست داده‌اند توزیع  کند.

۸۵ درصد موقوفات شهرستان ۵۲ هزار نفری فاروج به نیت اطعام و عزاداری در ماه محرم و صفر وقف شده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha