۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83787683
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس پارلمان لبنان: حق فلسطین با یک قرارداد ضایع نخواهد شد

تهران – ایرنا – «نبیه بری» رییس مجلس لبنان روز پنجشنبه در پیامی به مناسبت هفتاد و دومین سالروز اشغال فلسطین «روز نکبت» گفت: حق فلسطین باردیگر با یک قرار داد (معامله قرن) یا غفلتی ضایع نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری لبنان، در پیام نبیه بری به دعا و نیایش مردم برای رفع بیماری کرونا اشاره شده و آمده است: نباید [هنگام دعا]  فلسطین و مسأله آن فراموش شود.

وی ضمن آرزوی رهایی فلسطین از شر اشغالگر، افزود: فلسطینی که روزی با یک مصیبت (روز نکبت) ساقط شد بار دیگر حقش با یک قرارداد (معامله قرن) یا غفلت ضایع نخواهد شد.

رییس پارلمان لبنان همچنین تاکید کرد که مقاومت فلسطین حقی والاست و والاتر از آن نیست.

رژیم صهیونیستی در روز ۱۴ ماه می ۱۹۴۸ (۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۲۷) اعلام موجودیت کرد و یک روز بعد از این رویداد ننگین (۱۵ می) به عنوان روز نکبت نامگذاری شد.

جنگ ۱۹۴۸ یا آن چه فلسطینی ها از آن به "یوم النکبه" (روز نکبت) یاد می کنند و اسرائیلی ها، تشکیل دولت موهوم خود، جنگی بود که در سرزمین فلسطین شکل گرفت و به تشکیل رژیم جعلی اسرائیل و رانده شدن فلسطینی ها از سرزمین مادری شان منجر شد.

آغاز این فاجعه در ماه می سال ۱۹۴۸ با اشغال بیش از سه چهارم منطقه تاریخی فلسطین، کشته شدن۵۳۱ فلسطینی و اخراج و آوارگی حدود ۸۵٪ از جمعیت فلسطین در کشورهای همسایه با آن و برخی از کشورهای خارجی طبق گزارش دفتر مرکزی آمار فلسطین، بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =