۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83787672
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وضعیت اضطراری کرونا در ژاپن لغو شد

پکن-ایرنا- وضعیت اضطراری ملی که «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن برای این کشور در نظر گرفته بود پس از فروکش کردن موج ابتلا به کرونا در بیشتر مناطق لغو شد.

به گزارش ایرنا روزنامه ژاپن تودی روز پنجشنبه گزارش کرد که وضعیت اضطراری از روز ۱۶ آوریل برای کل کشور در نظر گرفته شد و مرحله اول آن روز ۶ می پایان یافت.

پس از این مدت آبه شینزو نخست وزیر در مصاحبه مطبوعاتی پس از برگزاری نشست با کارشناسان و متخصصان امور بهداشتی گفت که این وضعیت تا پایان ماه جاری میلادی تمدید و گاه به گاه مورد بازنگری قرار می گیرد.

حالا گزارش ها حاکی است که وضعیت اضطراری ملی که پیشتر در ۴۷ منطقه تمدید شده بود در ۳۹ منطقه لغو شده است.

در شرایط اضطراری مردم نمی توانند مانند گذشته بیرون رفته و خرید کنند و یا با دوستان و خویشاوندان معاشرت داشته باشند و ارتباطات مردمی باید بین ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش یابد و بسیاری کسب و کارها تعطیل است.

وقتی شمار مبتلایان به کرونا در یک کشور کاهش می یابد ، تعداد زیادی از تخت های آی سی یو نیز خالی می شود و برای همین دست دولت ها برای درمان بیماران که شمار آنها کاهش یافته است بازتر می شود.

در این ۳۹ منطقه در ژاپن هم بر اساس اعلام وزارت بهداشت این کشور همه گیری بشدت کاهش یافته و برای همین نهادهای پزشکی و بیمارستان ها توانایی های بیشتری برای درمان بیماران دارند.

توکیو ، هوکایدو ، اوزاکا ، کیوتو و چند ناحیه دیگر شهری این کشور که همچنان شمار مبتلایان در آنها زیاد است ، همچنان مشمول وضعیت اضطراری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =