شناسایی بیش از هفت هزار فقره اضافه بار معادن در جاده‌های قزوین

قزوین - ایرنا - هفت هزار و ۸۸۰ فقره اضافه بار خودروهای حامل مواد معدنی در راه‌های قزوین سال گذشته از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مورد شناسایی قرار گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین روز پنجشنبه در نشست شورای معادن استان قزوین گفت: میزان اضافه بار این خودروها در مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ تن بوده است.

جواد حق لطفی افزود: اضافه بار خودروهای حامل مواد معدنی آسیب زیادی به جاده های روستایی و تاسیسات مربوط به آن از جمله پل ها وارد می سازد و علاوه بر این باعث افزایش تصادفات و تلفات جاده ای نیز می شود.

این مسوول با اشاره به گشت جاده ای تیم های راهداری برای شناسایی خودروهای متخلف که دارای اضافه بار معدنی هستند،اظهار داشت: در همین راستا سه دستکاه باسکول سیار تهیه شده و بار خودروها مورد بررسی قرار می گیرد. 

وی با بیان اینکه در نشست های قبلی شورای معادن، این واحدها ملزم به نصب باسکول شدند که با اعتراض معدن داران در خصوص هزینه های بالای این اقدام مقرر شد معادنی که دارای اضافه بار باشند این اقدام را انجام داده و همچنین جهت برخورد به مراجع قضائی معرفی شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین درخواست کرد تا با معادن فاقد بارنامه برخورد شود تا از این طریق به ساماندهی حمل و نقل بار در این حوزه به شکل بهتری رسیدگی شود.

وی همچنین خواستار تخصیص سهم یک درصدی درآمد معادن برای ترمیم راه ها مطابق با بند ۵ ماده ۴۲ قانون برنامه ششم توسعه شد.

براساس آخرین آمار حدود ۲۰۰ معدن در استان قزوین مورد بهره برداری قرار دارد و حدود ۳۰۰ معدن اکتشافی نیز به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =