۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 2049
کد خبر: 83787648
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان چهارمین جشنواره خوشنویسی کتابت نور منتشر شد

اهواز- ایرنا - رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز گفت: فراخوان چهارمین جشنواره خوشنویسی کتابت نور با موضوعیت آیات کلام مجید و فرازهایی از نهج البلاغه در خط نستعلیق و گرایش‌های نوین منتشر شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علی جزایری در این باره در جمع خبرنگاران بیان کرد: این جشنواره با هدف گسترش فرهنگ قرآنی و آشنایی عمیق‌تر با کتاب الهی، برقراری ارتباط معنوی بیشتر با کتاب نهج البلاغه و سخنان امام علی (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره شامل بخش‌هایی همچون آیات قرآن کریم در ارتباط با ولایت امام علی(ع) و حکمت‌های نهج البلاغه و اشعار مدح امام علی(ع) است که کتابت آن در قالب های نستعلیق و گرایش‌های نوین (نقاشیخط) خواهد بود .

حجت الاسلام جزایری مهلت ثبت نام و ارسال تصاویر آثار را سوم خردادماه سال جاری اعلام کرد و گفت: نتایج اولیه و انتخاب آثار راهیافتگان به مرحله دوم ۱۰ خردادماه خواهد بود و به همه هنرمندانی که آثارشان به مرحله دوم راه یافته است، گواهی شرکت تعلق خواهد گرفت.

معاون شهردار اهواز افزود: رضا زدور، حسین فدایی، عبدالغفور پورعباس و کریم کیانی داوران این جشنواره هستند.

این جشنواره در سال‌های گذشته در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شد که اختتامیه و عرضه آثار نیز همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک بود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اختتامیه این جشنواره متعاقبا اعلام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =