بازگشایی مدارس گلستان برای رفع اشکال دانش آموزان است

گرگان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت که بازگشایی مدارس استان از فردا شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹ مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا و فقط برای رفع اشکال دانش آموزان بوده و تدریسی صورت نمی‌گیرد.

احسان گوهری راد جمعه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: دانش آموزانی که از پوشش تلویزیون و طرح شاد برای آموزش تحصیلی خود استفاده می کنند، نیاز به حضورشان در مدارس نیست اما می‌توانند برای رفع اشکال و مشورت با اساتید حضور یابند.

وی ادامه داد: در بازگشایی مدارس، تجمع دانش آموزی را نخواهیم داشت چون با احتمال خطر شیوع ویروس کووید ۱۹ مواجهیم.  

وی با بیان اینکه تمام مدارس گلستان قبل از بازگشایی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی گرگان ضدعفونی می شود، گفت: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا یک ماه قبل ۲۳ میلیارد ریال و اکنون هم یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به حساب بانکی مدارس واریز شده است.

گوهری راد در خصوص اجرای طرح شاد هم افزود: اکنون ۵۰ درصد دانش آموزان استان گلستان از کلاس های آموزشی این طرح استفاده می کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان شهرستان بندرگز با ۶۱ درصد بیشترین استقبال را از برگزاری کلاس های آموزشی طرح شاد دارند.

به گفته وی، برای اجرای طرح شاد در استان گلستان ۱۰۰ درصد زیر ساخت ها فراهم و ۹۵ درصد معلمان آماده تدریس هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه اظهار داشت: ارائه فرم‌های خود اظهاری سلامت علاوه بر معلمان برای مدیران و نیروهای خدماتی مدارس هم الزامی است و افرادی که بیماری زمینه‌ای قلب و عروق، سرطان، دیابت و موارد دیگر دارند می توانند به محل کار نروند.

گوهری راد گفت: امتحان نهایی پایه دوازدهم دانش آموزان حضوری و از ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه 99 با رعایت مسائل بهداشتی برگزار می شود.

وی افزود: در پایه نهم هم چون هدایت تحصیلی و انتخاب رشته مطرح است آزمون به صورت حضوری برگزار اما در سایر رشته ها تصمیم گیری با شورای مدرسه است که ارزیابی به چه شیوه ای انجام شود.

گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت ۳۶۲ هزار دانش آموز دارد که تحصیل این عده در ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه  بر عهده ۲۳ هزار فرهنگی است و از ابتدای اسفند ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ تعطیل شد.

مطابق گزارش روز گذشته کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تاکنون ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱ نفر اخیر تعداد جان باختگان در کشور به ۶ هزار و ۸۵۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =