تمرینات متمرکز تیراندازان با اعلام رسمی آغاز می‌شود

تهران- ایرنا – مدیر تیم‌های ملی تیراندازی می‌گوید: اخبار غیررسمی خبر از برداشتن محدودیت تمرینات غیرمتمرکز از هفته آینده دارد، در صورتی که این مسائل به طور رسمی اعلام شود، تمرینات تیم ملی به شکل متمرکز آغاز می‌شود.

ناصر رسولی روز پنجشنبه در گفت‌وگو اختصاصی با ایرنا گفت:‌ ممنوعیت حضور ورزشکاران در سالن ها و ورزشگاه‌ها از سوی وزارت ورزش‌وجوانان، ‌فدراسیون پزشکی و ورزشی و ستاد ملی کرونا اعلام شده است و در صورتی که این مجامع رفع این ممنوعیت را اعلام کنند قطعا ما از برگزاری تمرینات با رعایت نکات دقیق بهداشتی خودداری نخواهیم کرد.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی افزود:‌همانطور که همه می‌دانند تمرینات متمرکز با تمرینات آنلاین یا با دستگاه شبیه ساز خیلی فرق دارد اما با توجه به اهمیت سلام ملی پوشان در حال حاضر برنامه تمرینی به همین شکل ادامه خواهد داشت ومساله این است که در تمرینات متمرکز بحث خوابگاه، رستوران و آمد و رفت ورزشکاران باد مورد توجه دقبق قرار گیرد.

رسولی گفت: مساله ممنوعیت تمرینات متمرکز و حضور ورزشکاران در سالن های یا ورزشگاه ها مشکل تیراندازان ایرانی نیست بلکه با توجه به شیوع کرونا در همه این کشورها در حال اعمال است، فدراسیون جهانی بعد از اغاز شیوع کرونا هنوز تقویم برنامه های جدید را اعلام نکرده و خوشبختانه هنوز هیچ مسابقه اسیایی یا جهانی در پیش نداریم که بر ضرورت تمرینات جدی ورزشکاران و رسیدن آنان به اوج آمادگی تاکید کند.

مدیر تیم‌های ملی تیراندازی گفت:‌برای انجام تمرینات آنلاین به صورت اثر بخش‌تر، ‌دستگاه شبیه ساز تهیه و در اختیار تک تک ملی پوشان قرار داده شد.

رسولی اضافه کرد:‌ در حال حاضر مربیان تیم‌های ملی ۲ هدف مهم را دنبال می‌کنند، ‌اول حفظ و نگهداری انگیزه تیراندازن و دوم حفظ آمادگی جسمانی آنان ا ست تا در صورت شروع تمرینات متمرکز ملی پوشان با سطح بالایی از آمادگی در اردوها حضور یابند.

وی همچنین گفت: ‌به محض ابلاغ دستورالعمل برگزاری اردوهای متمرکز، فدراسیون تیراندازی تمهیداتی برای حفظ سلامت ورزشکاران با رعایت فواصل اجتماعی در محل تمرینا، خوابگاه و رستوران ها اعمال خواهد کرد تا ورزشکاران در نهایت رعایت بهداشت و بدون دغدغه آلودگی محیط تمرینات خود را پیگیری کنند.

رسولی در خصوص تامین فشنگ مورد نیاز گفت:‌حداقل طی یک دهه گذشته کمبود فشنگ مهم‌ترین معضل فرا روی تیراندازان بوده است و طی سال‌های اخیر هم تحریم ها مشکلات ما را در این خصوص دو چندان کرده است.

وی افزود:‌ فدراسیون همیشه با تمهیداتی مقداری فشنگ تست شده برای تمرینات تامین کرده و ما امیدواریم از این پس با توجه به اهمیت این رشته و میزان مدال های جهانی و المپیکی آنان بخش های مرتبط با این رشته همکاری خوبی با فدراسیون داشته و شرایط را برای تامین مقدار بیشتری فشنگ فراهم کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =