بیش از ۲۴ هزار کارت هدیه در میان مرزنشینان توزیع شد

سنندج‌ - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: تاکنون ۲۴ هزار و ۹۶۰ کارت هدیه از محل اعتبارات استانی و کمک بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای انقلابی در بین مرزنشینان و کولبران استان توزیع شده است.

خالد جعفری روز پنجشنبه در دومین جلسه همکاری شورای استانی نهادهای انقلابی، حمایتی، عمومی و سازمان‌های مردم نهاد با دولت اظهار داشت: حدود ۴۵ هزار نفر تاکنون در استان کردستان از کمک مومنانه بهره مند شده‌اند.

وی افزود: سامانه‌ای به همین منظور طراحی و در حال اجراست تا از تداخل و همپوشانی گروه‌ها و افراد نیازمند کمک مومنانه جلوگیری و توزیع این کمک‌ها به صورت عادلانه انجام گیرد.

جعفری اضافه کرد:‌ طرح کمک مومنانه مد نظر رهبر معظم انقلاب نشان داد روح تعاون و همدلی همچنان در جامعه اسلامی زنده و پویاست و این مهم مایه دلگرمی روز افزون برای خدمتگزاری است.

معاون استاندار کردستان یادآور شد: کارگران، دستفروشان و سایر افراد نیازمند هم شناسایی شده و در حال دریافت کمک‌های مومنانه هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان هم در این نشست با اشاره به سخنان مقام رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت کمک مومنانه هموطنان در این شرایط خاص ناشی از کرونا، گفت: این بینش و تدبیر داهیانه رهبری بویژه در ماه مبارک رمضان، نقش بزرگی در پشتیبانی و حمایت از افراد نیازمند و آسیب‌پذیر از این شرایط اقتصادی داشته است.

برهان صلواتی از همه دستگاه‌های عضو شورا بویژه سپاه و بسیج که فعالانه و در قالب گروه‌های جهادی در این راستا گام برداشته اند قدردانی کرد و افزود: امیدواریم تداوم اجرای طرح کمک مومنانه بتواند بخش قابل توجهی از مشکلات خانواده‌های کم بضاعت و نیازمند را رفع کنند.

در این نشست اعضای جلسه از جمله سپاه بیت المقدس، هلال احمر، صنعت، معدن و تجارت، بهزیستی، کمیته امداد امام (ره) و خیرین و سازمان‌های مردم نهاد گزارشی از میزان و نحوه توزیع بسته‌های غذایی و کمک‌های مومنانه را ارائه و بر آمادگی لازم برای ادامه این طرح حمایتی تاکید کردند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد تا ظهر پنجشنبه در مجموع ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۸۵۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =