نماینده عراقی: راهپیمایی روز قدس تضمین کننده حق مشروع فلسطینیان است

بغداد – ایرنا – عضو کمیته حقوقی پارلمان عراق، راهپیمایی روز جهانی قدس را که هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان برگزار می شود، تضمینی بر بازگرداندن حقوق مشروع فلسطینیان دانست.

«حسین الاسدی» امروز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت که راهپیمایی های روز جهانی قدس یکی از ابزارهای مهم فشار بر مجالس قانونگذاری به ویژه در کشورهای اروپایی و همچنین برخی نهادهای بین المللی مانند دادگاه لاهه است.
وی کشورهای اروپایی و آمریکا را از مهمترین کشورهای ذیطرف در قضیه فلسطین دانست و خاطر نشان ساخت که راهپیمایی مردمی در دفاع از حقوق ملت فلسطین در روز جهانی قدس و مناسبت های مختلف، می تواند مراکز تصمیم گیری را در این گونه کشورها تحت تاثیر قرار دهد.
به گفته وی، این اعتراضات و مطالبات عمومی شاید در کشورهای دارای نظام های دیکتاتوری اثری نداشته باشد اما در کشورهای دمکراتیک به ویژه اروپایی اهرم فشار بر مجالس قانونگذاری آنها برای اتخاذ تصمیماتی در راستای تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین است.
الاسدی اضافه کرد: شاهد بودیم که در نتیجه فشار همین گونه تظاهرات ها و تجمع ها بوده که برخی از کشورهای اروپایی تصمیماتی در قبال تعدادی از مقام های رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده و به اتهام ارتکاب جنایات جنگی علیه فلسطینیان، مانع سفر آنها به کشورهایشان شدند.
 این نماینده حقوقی در پارلمان عراق تاکید کرد که راهپیمایی گسترده مردمی اساسا یک پیام برای مطالبات عمومی است و رنج و محنت یک ملت را به نمایش می گذارد و در تحقیق مطالبات حائز اهمیت است.
وی بر ضرورت ادامه راهپیمایی جهانی روز قدس تا تحقق کلیه مطالبات بر حق ملت فلسطین تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =