یک‌هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی گیلان پرداخت شد

رشت-ایرنا- استاندار گیلان از پرداخت یک‌هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در قالب تسهیلات تکلیفی و منابع داخلی بانک‌ها از محل اعتبارات سال ۹۸ خبر داد .

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ارسلان زارع روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب و ضرورت توجه به این راهبرد توسط مدیران و فعالان بخش های اقتصادی بیان داشت: سال گذشته تحت عنوان رونق تولید شاهد تلاش‌های مستمر فعالان اقتصادی اعم از شرکت‌های تعاونی و بخش خصوصی با مشارکت و همکاری بانک‌های استان و همراهی مدیران دستگاه‌ها بودیم که در سالجاری باید با قوت بیشتری تداوم یابد.

 وی  افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها ضمن تلاش برای بازگشت حداقل نیمی از واحدهای تحت تملک بانک‌ها به چرخه تولید تا پایان سال جاری، در پاسخگویی به مکاتبات و استعلام‌ها نیز تسریع کنند تا شاهد رضایتمندی مردم باشیم.

زارع با یادآوری پرداخت یک هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از محل اعتبارات سال ۹۸  اظهار داشت: برای تکمیل طرح‌های با پیشرفت بالای ۶۰ درصد تا پایان سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان نیز در مرحله پرداخت بانکی است.

 زارع به آسیب‌های وارده به فعالان اقتصادی و اشتغال بر اثر شیوع کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید ضمن حفظ وضعیت فعلی اشتغال در راستای راه اندازی واحدهای جدید و توسعه خطوط موجود گام بردارند .

وی با بیان اینکه واحدهای با پیشرفت فیزیکی ۶۰ تا ۹۹ درصد با اندکی حمایت به مرحله بهره‌برداری می‌رسند، گفت: برخی واحدهای تولیدی با مشکل سرمایه در گردش مواجه هستند که انتظار دارم مدیران بانک‌ها ، همراهی لازم را با فعالان اقتصادی داشته باشند.

وی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در هریک از شهرک‌های صنعتی را یکی از راهکارهای تسریع در رفع موانع آنان عنوان و تصریح کرد: با برگزاری نشست‌های صنفی به صورت موضوعی نیز می‌توان مسائل آنان را بررسی و برطرف کرد.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم بازگشت به چرخه تولید واحدهای تحت تملک بانک‌ها در سال جاری نیز تأکید و تصریح کرد: برخی از این واحدها با داشتن تجهیزات با کیفیت و مطلوب بر اساس مشکلات و ضعف مدیریتی به صورت تعطیل درآمده‌اند که باید تلاش شود تا پایان سال حداقل ۵۰ درصد آنان واگذار و به چرخه تولید بازگردانده شوند.

زارع در ادامه با تاکید بر لزوم تسریع در اعطای تسهیلات از محل تبصره ۱۸ و نیز تسهیلات درنظرگرفته شده از سوی دولت برای واحدهای آسیب‌دیده از کرونا باتوجه به ابلاغ آیین‌نامه آن گفت: دستگاه‌های متولی پرداخت این تسهیلات پیگیری لازم را در این خصوص در دستور کار قرار دهند.

استاندار گیلان با اشاره به طرح گلایه برخی مراجعه کنندگان به بانک‌ها و دستگاه‌ها از طریق فضای مجازی و یا خطوط ارتباط تلفنی ادامه داد: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها ، جهش‌گونه به موضوعات بنگرند و در پاسخگویی به مکاتبات و استعلام‌ها تسریع کنند تا شاهد نتایج مطلوب و حصول رضایتمندی مردم باشیم.

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =