۳۵ دستگاه مه پاش در ناوگان اتوبوسرانی تهران بهره‌برداری شد

تهران _ ایرنا _ تعداد ۳۵ دستگاه فوگر (مه پاش) سرد در پایانه اتوبوسرانی علم و صنعت تهران بهره‌برداری شد.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران؛ با حضور شهربانو امانی عضو کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران و همچنین محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از ۳۵ دستگاه مه پاش سرد برای ضدعفونی کردن پایانه های اتوبوسرانی شهر تهران بهره برداری شد.

همچنین قبل از بهره برداری از این دستگاه های مه پاش؛ عضو کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با حضور در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ ضمن دیدار با مدیرعامل این شرکت از نزدیک در جریان اقدامات ناوگان اتوبوسرانی پایتخت از جمله فعالیت های این مجموعه در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا و خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان در شرایط موجود قرار گرفت.

شهربانو امانی در این جلسه ضمن گرامیداشت لیالی قدر، یکی از مشاغلی را که از آغاز کرونا بسیار زحمت کشیده اند، رانندگان اتوبوسرانی نام برد و گفت: تا قبل از شیوع ویروس کرونا، مردم را تشویق می کردیم که از حمل و نقل عمومی استفاده کنند اما در حال حاضر باید با فرهنگ سازی، لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت بهداشت فردی را در استفاده از حمل و نقل عمومی به شهروندان توصیه کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۹۳ درصد مطالبات مردم تهران، حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا است، اظهار داشت: دولت درباره تحویل ۲ هزار دستگاه اتوبوسی که قرار بود به شهرداری تهران تحویل دهد، به تعهدات خود عمل نکرد در صورتی که تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی در همه جای دنیا وظیفه حاکمیتی دولت ها محسوب می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران یکی از وظایف مهم و ذاتی شهرداری را جابه‌جایی مسافر خواند و افزود: این در حالی است که متاسفانه شرکت واحد اتوبوسرانی از حداقل کمک ها برخوردار است و کارکنان آن به ویژه رانندگان اتوبوس، شغل بسیار سخت و زیان آوری دارند که لازم می دانم به نمایندگی از مردم خوب تهران و همکارانم در شورای شهر، قدرشناس این عزیزان باشم و به سهم خودم از مدیریت و کارکنان این مجموعه خدوم قدردانی کنیم.

امانی با بیان اینکه بسیاری از پروتکل های بهداشتی قبل از اینکه ابلاغ شوند، از سوی شهرداری تهران اجرا شدند و شرکت واحد از مجموعه های پیشتاز در این زمینه بود، خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های مدیریت های مردمی، داشتن گوش شنوا و پاسخگویی است که خوشبختانه مدیریت شرکت واحد از این ویژگی برخوردار است.

وی با اعلام اینکه بیش از ۵۰ درصد مردم تهران، کرونا را جدی نگرفته اند و ممکن است بیماری کووید ۱۹ مجدداً اوج بگیرد، افزود: خودمراقبتی رانندگان اتوبوس که خوشبختانه شاهد آن هستیم، علاوه بر اینکه باعث افزایش ایمنی این عزیزان می شود، در آموزش غیر مستقیم شهروندان نیز موثر است.

نماینده مردم تهران در پارلمان شهری، لزوم مستندسازی کاهش درآمدهای این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا و تبدیل آن به عدد و رقم را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بودجه عمومی از شرایط مناسبی برخوردار نیست، دولت موظف است بخشی از خسارت های شهرداری تهران را جبران کرده و از محل صندوق ذخیره ارزی، مدیریت شهری را که در مقابله با کرونا رتبه اول را داشته است، کمک کند.

همچنین مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت به ویژه اقدامات پیشگیرانه ای که به منظور مقابله با کرونا اتخاذ و اجرا شده است، گفت: نیمی از جابه‌جایی های ناوگان اتوبوسرانی تهران از طریق خطوط بی آر تی و نیمی از طریق بخش خصوصی انجام می شود و این در حالی است که بیش از ۵۰ درصد ناوگان به شدت فرسوده است.

 محمود ترفع، حداقل نیاز تهران به اتوبوس بر اساس طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک را ۳ هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: این در شرایطی است که دولت از سال ۸۹ تا کنون حتی یک دستگاه اتوبوس نیز به تهران تحویل نداده است.

وی در خصوص نیروی انسانی شرکت واحد با اعلام اینکه از سال ۸۹ استخدامی در این شرکت صورت نگرفته است و بیشترین خروج نیرو از شهرداری تهران متعلق به اتوبوسرانی است، خاطرنشان کرد: شغل بیشتر کارکنان این مجموعه، سخت و زیان آور است و ۴ درصد حق بیمه کارگرانی که دارای شغل سخت و زیان آور هستند،  باید از طریق کارفرما به تأمین اجتماعی پرداخت شود.

به گفته ترفع، برای خروج نیروهایی که سال گذشته بازنشسته شدند نیز با مشکل تأمین منابع مالی رو به رو بودیم که با تدبیر شهردار تهران این مشکل اخیراً  برطرف شد.

ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران با ۵ هزار اتوبوس تک کابین و دو کابین فعال است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha