۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83787445
۱ نفر

برچسب‌ها

۳۰ هزار عدد کالای بهداشتی احتکار شده در پایتخت کشف شد

تهرن - ایرنا- معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: بیش از ۳۰ هزار عدد کالای بهداشتی احتکار شده در محدود خیابان ویلا کشف شد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ نادر مرادی در این باره بیان داشت: روز گذشته با دریافت خبری مبنی بر این که در حوالی خیابان ویلا، فرد محتکری با سوء استفاده از شرایط و وضعیت فعلی جامعه در انبار منزل شخصی اش مقدار فراوانی اقلام بهداشتی و مورد نیاز این روزهای شهروندان را احتکار کرده است، بررسی موضوع در دستور تیمی از ماموران معاونت نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت خبر داشت، گفت: با هماهنگی مقام قضائی روز گذشته بیست و چهارم اردیبهشت ماه مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت برای دستگیری متهم و بازرسی از محل مذکور به نشانی اعلامی اعزام شدند و موفق شدند ضمن دستگیری این فرد محتکر مقادیر قابل توجهی اقلام بهداشتی احتکار شده را کشف کنند.

این مسئول تصریح کرد: در بررسی های بیشتر از انبار منزل شخصی متهم ۹ هزار ماسک، ۶هزار بطری مواد ضدعفونی کننده، ۱۵هزار عدد دستکش لاتکس و یک هزار و ۸۰۰ پک بهداشتی کشف شد.

وی افزود: با دستور قضائی انباری مذکور پلمب و متهم برای تکمیل تحقیقات پلیسی به پلیس امنیت انتقال یافت.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالای کشف شده حدود ۵ میلیارد ریال براورد شده است، خاطرنشان کرد: متهم پس از تحقیقات اولیه و اعتراف به جرم ارتکابی در اختیار دادسرای جرایم پزشکی ودارویی قرار گرفت.

کلاهبرداری ۳۵ میلیاردی از ۱۴۰ شاکی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری خانمی خبر داد که تحت شش فروش خودرو اقساطی از ۱۴۰ شهروند ۳۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود .

سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" در این باره گفت: اواخر تابستان سال جاری شکایتی با موضوع کلاهبرداری از طریق فروش خودرو اقساطی از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی توضیح داد: با توجه به تعداد بالای شاکیان رسیدگی و دستگیری متهم پرونده با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار تیم تخصصی کارآگاهان قرار گرفت و با تحقیقات میدانی و پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و در بیست و دوم اردیبهشت ماه وی را که سیما ۳۵ ساله نام داشت، دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی انتقال دهند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت افزود: سیما که مدیرعامل شرکت بود پس از انتقال به پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت و مشخص شد که متهم حدود یک سال پیش نیز به همین جرم در زندان بوده است.

وی اظهار داشت: سیما در ادامه اظهار داشت، کار ما به این صورت بود که از طریق درج آگاهی در سایت های اینترنتی افراد را با وعده فروش فوری خودرو اقساطی فریب داده و اعتماد مشتریان را جلب می کردیم.

این مسئول اعلام کرد: متهم در مورد نحوه دریافت و استفاده از پول مال باختگان گفت که پس از اخذ مبالغی از ۲۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می کردیم و وقتی زمانی تحویل فرا رسید به بهانه های مختلف مدام کار را به تعویق می انداختیم تا اینکه مبالغ دریافتی از ما لباختگان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال می رسید و پس از آن شرکت را تخلیه کردم.

تقی پور یادآور شد: مبلغ کلاهبرداری متهم دستگیر شده بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال است و تاکنون ۱۴۰ تن از شاکیان شناسایی شده اند . متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس پرونده در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =