اوقاف مهاباد ۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: ۵۰ بسته معیشتی در قالب رزمایش «ضیافت همدلی» در بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

سیدحسین مقتدر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر  کمک مومنانه و انفاق به فقرا و اجرای امینانه نیت واقفان خیراندیش، از محل موقوفات منطبق با اجرای طرح، این تعداد بسته معیشتی در بین مستاجران و خادمان مساجد توزیع شد.

وی ادامه داد: در این طرح ۵۰ بسته معیشتی اقلام غذایی شامل ۱۰ کیلوگرم برنج، روغن مایع، یک قوطی رب گوجه فرنگی و بسته ماکارونی بین نیارمندان شهرستان توزیع شد.

وی اضافه کرد: از موقوفات موردنیاز شهرستان، وقف برای خانواده‌های بی‌بضاعت و آسیب‌پذیر است که امیدواریم خیران با اقدام به ایجاد موقوفات جدید نام نیکی برای خود در این زمینه به یادگار بگذارند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد اظهار داشت: تلاش می‌کنیم از محل درآمد موقوفات مربوطه بسته‌های معیشتی دیگری را نیز بین نیازمندان واقعی در سطح شهر توزیع کنیم.

مردم مومن مهاباد برای فرایض دینی اهمیت زیادی قایل بوده و در ادای آن همواره پیشگام هستند؛ مردم این شهرستان علاوه بر وقف شمار زیادی از اموال خود، در پرداخت زکات نیز همواره پیشتاز آذربایجان غربی هستند.

این شهرستان با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =