توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی آستان قدس رضوی در مازندران آغاز شد

ساری - ایرنا - نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران همزمان با شب‌های احیاء رمضان ۱۰‌هزار بسته معیشتی را در قالب رزمایش کمک مومنانه با مشارکت کانون‌های مساجد استان تهیه و توزیع آن را از امروز آغاز کرده است.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان ساری با اظهار این که کمک‌های مردمی برای توزیع بین آسیب‌دیدگان بیماری کرونا در راستای لبیک به فرمان رهبری آغاز شده است، گفت: بسته های معیشتی با همکاری کانون های مساجد شهرستان های استان بین افراد و خانوارهای نیازمند شناسایی شده ،توزیع می شود.

سید عباس حسینی نژاد روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مراسم توزیع بسته های معیشتی آستان قدس رضوی در محل مصلی ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود :در راستای اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه، ۴۰۰بسته معیشتی مربوط به شهرستان ساری است.

وی به فعالیت ۵۱کانون مساجد در مناطق محروم شهری و روستایی در شهرستان ساری اشاره کرد و ادامه داد: اعضای کانون مساجد همه خانوارهای نیازمند را از قبل شناسایی کرده و این بسته ها به صورت مستقیم در درب منازل این افراد تحویل می شود.

رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه رهبر معظم انقلاب از ابتدای ماه مبارک رمضان در اقصی نقاط کشور آغاز شده است و آخرین مرحله آن در عید فطر خواهد بود.

در همین راستا علاوه بر همکاری مردم مومن و خیر استان مازندران ،نهادهای دولتی و غیر دولتی تا کنون چندین رزمایش کمک مومنانه را با تهیه بسته های معیشتی و توزیع آن بین اقشار مختلف کم درآمد استان برگزار کردند.

از سوی دیگر همزمان با شیوع ویروس کرونا دولت نیز علاوه بر اجرای برنامه های بهداشت و سلامت محور به پایه های قوی اقتصادی برای حفظ زندگی چند دهک پایین جامعه چندین بسته حمایتی معیشتی یارانه ای را تعریف و عملیاتی کرده است تا  خانواده های نیازمند دچار چالش بیش از حد نشوند.

مازندران سه میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha