ضرورت سرعت بخشی به آماده‌سازی ناحیه صنایع دستی تبریز

تبریز- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی بر تسریع در روند آماده سازی زیرساخت‌های نخسیتن ناحیه صنایع دستی استان در قزلجه میدان تبریز تاکید کرد.

جواد رحمتی روز پنجشنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه در دست اجرای ناحیه صنایع دستی قزلجه میدان، با بیان اینکه بهره برداری از ناحیه تخصصی صنایع دستی استان، نقش مهمی در تجمیع فعالیت های هنری و صنعتی ایفا خواهد کرد، گفت: همکاری منظم دستگاه های مسوول در این زمینه ضروری است.

وی فعالیت گسترده و متمرکز هنرمندان و همچنین افزایش تولید محصولات هنری و صنعتی را از دیگر مزایای بهره برداری از ناحیه تخصصی صنایع دستی قزلجه میدان برشمرد و عنوان کرد: دستگاه های مسوول همچون میراث فرهنگی فرهنگی و شرکت شهرک های صنعتی استان، اقدامات لازم برای رفع مشکلات زیرساختی این ناحیه و تسریع در روند اجرا را در اولویت کاری خود قرار دهند.

 رحمتی، بهره برداری از ناحیه صنایع دستی قزلجه میدان را یکی از مهم ترین اولویت های کاری خود برشمرد و گفت: به رغم محدودیت در منابع دولتی، مدیریت ارشد استان تمامی تلاش خود را برای اختصاص اعتباری مناسب از محل کمک های فنی و اعتباری به این پروژه را انجام می دهد.

وی با اشاره به این‌که برنامه ریزی‌های لازم جهت جلب مشارکت مدنی سرمایه‌گذاران در این پروژه انجام خواهد شد، اظهار کرد: در راستای توسعه پروژه سایت صنایع دستی استان زمینه لازم جهت مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تلاش همه جانبه دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد برای افزایش سرانه فرهنگی در استان اظهار کرد: مشارکت دادن هرچه بیشتر مردم در اجرای پروژه های مختلف و بویژه پروژه های فرهنگی، امری ضروری است.


 کلنگ ساخت نخستین ناحیه صنعتی اشتغال صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در حالی اوایل دی ماه ۱۳۹۷ در محدوده روستای «قزلجه میدان» در ۱۰ کیلومتری شرق تبریز زمین زده شد که برای ساخت آن ۵۵۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده است.

 ناحیه صنعتی اشتغال صنایع دستی استان در آزاد راه پیامبر اعظم جنب پلیس راه تبریز - بستان آباد در قالب ۱۵۲ قطعه کارگاهی احداث می شود که پیش بینی می شود با ساخت و با بهره برداری کامل از این ناحیه صنعتی، زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =